Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Belçika’dan sevindiren haber: Koronavirüsü etkisiz hale getirdik

Belçika’daki Gent Üniversitesi Flaman Biyoteknoloji Enstitüsü (VIB), koronavirüsü laboratuvar ortamında etkisiz hale getirdiklerini söyledi. Enstitü uzmanları, koronavirüse karşı koruma sağlayan bir ilacın araştırmasında önemli aşama kaydedildiğini açıkladı.

Flaman Biyoteknoloji Enstitüsü uzmanlarından Prof. Dr. Xavier Saelens, laboratuvar ortamında koronavirüs (Covid – 19) virüsünü etkisiz hale getirdiklerini belirterek, bunun ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi.

İran’da 97 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

‘ÇIĞIR AÇAN BİR ADIM’

BBC’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, Flaman Hükümeti Başbakan Yardımcısı, Bilim ve Ekonomi Bakanı Hilde Crevits, kişisel Twitter hesabından bu açıklamayı paylaşarak, “Zekice ve çığır açan bir adım” olarak değerlendirdi. Ancak bu konuda kat edilecek daha uzun yol bulunduğunu söyledi.

VIB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Xavier Saelens ve Gent Üniversitesi Tıbbi Biyoteknoloji Merkezi araştırma ekibi tarafından, potansiyel Covid – 19 virüsünün tedavisi konusunda çığır açan bir bilimsel çalışma gerçekleştirildiği duyuruldu.

Xavier Saelens ve ekibi, geçen ay SARS Cov – 2 ve Covid – 19 virüsü ile savaşabilen eşsiz bir antikor bulduklarını açıklamıştı.

loading...