Çifte cinayet 17 yıl sonra aydınlatıldı

12 Nisan 2022 Salı

Çifte cinayet 17 yıl sonra aydınlatıldı

Giresun’da Habip Güneş ve Erdal Şenol 17 yıl önce kaybolduktan sonra bir ay arayla ölü olarak bulundu.  Güneş ve Şenol’un cansız olarak bulunmasıyla ilgili şüpheli M.A.A’nın geçen yıl işlediği başka suçtan tutuklandığı ortaya çıktı.  Derinleştirilen soruşturmada Şenol’un, Güneş’i öldürdükten sonra M.A.A. tarafından öldürüldüğü değerlendiriliyor.

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı Döngeri Köyü Karasay obasında çobanlık yapan Habip Güneş, 2005 yılında evinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadı. Kayıp ihbarıyla yapılan aramalarda Güneş, ormanlık alanda öldürülmüş olarak bulundu. Bir ay sonra aynı köyde kaybolan Erdal Şenol da ölü olarak bulundu.

Cinayetlerin aydınlatılması için yıllar sonra Giresun JASAT ve Bulancak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yeniden çalışma başlattı. Yürütülen araştırmalar ve teknik takip neticesinde şüpheli olarak M.A.A. ismine ulaşıldı. Cinayet şüphelisi M.A.A.’nın 1 yıl önce Ordu’da işlediği bir başka suçtan dolayı tutuklandığı ortaya çıktı.

DÖRT KİŞİ DAHA YAKALANDI

Derinleştirilen soruşturmada cinayetlerle bağlantısı olduğu şüphesiyle C.A., N.A, T.Ş., ve A.Ş. de yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde ve eklentilerinde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 367 tabanca fişeği, 6 ruhsatsız av tüfeği, 137 tüfek fişeği, 2 kurusıkı tabanca ve 36 kurusıkı tabanca fişeği ele geçirildi. Tamamlanan sorguları sonrası adliyeye sevk edilen 4 şüpheli, adli kontrolle serbest kaldı.

Çifte cinayetle ilgili elde edilen bulgulara göre Erdal Şenol’un, Habib Güneş’i öldürdükten sonra M.A.A. tarafından öldürüldüğü yönünde bilgilere ulaşıldı. Soruşturma sürdürülüyor.

 

İstanbul’da kadın cinayeti! Metrobüsten inen kadını ara sokağa götürüp katletti

 

 

 

Benzer Haberler