Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Çiftçiye destek için kurulan Ziraat Bankası, kulüplerin borçlarını sıfırlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye bankalar Birliği’nin (TBB) futbol kulüplerinin borçlarını üstlenmek üzere geliştirdiği ortak projede ilk adım atıldı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TBB Başkanı Hüseyin Aydın ve Süper Lig kulüplerinin başkanları ile mali sorumluları, İstanbul’daki Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde konuyu görüşmek için bir araya geldi.

Ekonomik kriz içindeki kulüplerin borçlarının yeniden yapılandırılması ve vadelendirilmesi gündemde.

TÜM BORÇLAR ÖDENECEK VE YAPILANDIRILACAK

Futbol Arena’da yer alan habere göre, TFF başkanı Yıldırım Demirören ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 7 Ocak Pazartesi günü tüm kulüplerin borçlarının Ziraat bankası tarafından ödenerek yapılandırılacağını açıklayacak.

Kulüpler 31 Ocak tarihine kadar borçlarını bankaya bildirecek ve ardından bu borçlar Ziraat Bankası tarafından ödenecek. Kulüpler ise Zirat Bankası’nın yapılandırmasıyla borçlarını taksitler halinde ödeyecek. Bu sistem alt lig kulüpleri için de geçerli olacak.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ 

Çiftçiye destek için kurulan Ziraat Bankası’nın AKP hükümeti eliyle spor kulüplerinin borcunu sileceğini duyurması tepkilere neden oldu. İşte o tepkiler:

loading...