Christoph Daum’dan Fenerbahçe’ye sürpriz ziyaret

1 Mayıs 2023 Pazartesi

Kendisi için yapılan belgesel için İstanbul’da bulunan Christoph Daum eski kulübü Fenerbahçe’yi ziyaret etti. Jorge Jesus ve futbolcularla bir araya gelen Daum, Fenerbahçe TV’ye özel açıklamalarda bulundu.

Bir Alman televizyon kanalının, belgeselini yapması nedeniyle İstanbul’da bulunan Alman teknik adam Christoph Daum, eski kulübü Fenerbahçe’yi Can Bartu Tesisleri’nde ziyaret etti. Fenerbahçe inde yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki tarafından karşılanan Daum, sarı-lacivertli takımın çalıştırıcısı Jorge Jesus ve futbolcularıyla bir araya geldi.

Tesisi gezen Daum, belgesel kapsamında Fenerbahçe’de geçirdiği günlerini ve en özel anılarını paylaşırken, şu an teknik menajerlik görevinde bulunan eski oyuncusu Mehmet Aurelio ile de bir araya gelerek eski günleri andı.

‘İKİNCİ EVİM’

Kulüp televizyonuna da açıklamalarda bulunan Daum “Fenerbahçe hayatımın bir parçası. Aynı zamanda burası benim ikinci evim. Burada çok güzel, çok harika anılarım oldu. Daima kendimi aile üyesi gibi hissettim. Hem yönetimle hem de burada çalışanlarla büyük bir aileydik. Herkesin düşüncesini toplayıp tek bir bedenle hareket ediyorduk. Bu çok önemli çünkü bunu futbolda sürekli bulamıyorsunuz” diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM’A ‘EFSANE BAŞKAN’ DEDİ ‘FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLACAK’ İFADESİNİ KULLANDI

Fenerbahçe’nin bu sezon da şampiyon olacağını vurgulayan Daum, “Bu kulüp, taraftara ait bir kulüp. Ne herhangi bir şirkete ne herhangi bir oyuncuya ne herhangi bir başkana. Bu kulübün efsane başkanlarından Aziz Yıldırım ile çalışmıştım. Şimdi Ali Koç başkanlık yapıyor. Ali Koç’un başkanlığından dolayı da bu kulüp kendini şanslı ve mutlu hissetmeli. Taraftarlar Fenerbahçe sevgisini kalpten hissediyor. Bu hissiyatı kötü zamanlarda da ortaya koyuyorlar. Taraftarlar takımlarının her daim yanında oluyor ve bana göre de şampiyonluğu hak ediyor. En kısa sürede umuyorum bu yıl gerçekleşecek, Fenerbahçe şampiyon olacak” ifadelerini kullandı.

‘DURUM DEĞİŞEBİLİR’

Sarı-lacivertli taraftarların her zaman takımlarının yanında olduğunu kaydeden Daum, “Burada çalışırken de sonrasında da gördüm. Taraftarlar her zaman takımına yardım ediyor. Onlara çok teşekkür ediyorum, tüm taraftarlarımıza şükran borçluyum. Fenerbahçe’nin şampiyon olma ihtimali fazlasıyla yüksek. Dün Beşiktaş-Galatasaray derbisini izledim. Galatasaray’ın mücadele ettiğini görüyorum ve onların aşması gereken, mücadele ettikleri problemler söz konusu. Dün Beşiktaş’ın daha güçlü bir oyun ortaya koyduğunu gördüm. Fenerbahçe’nin geriden gelmesi küçük bir avantaj olabilir. Son maçlar şampiyonluk mücadelelerinde çok büyük önem arz eder. Durum değişebilir, umuyorum ki Fenerbahçe bu yıl şampiyonluğu kazanır. Şunu da söylemeliyim. Şu an şampiyonluk Fenerbahçe’nin elinde değil. Galatasaray’ın puan kaybetmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

2003-2006 ve 2009-2010 sezonlarında Fenerbahçe teknik direktörlüğü yapan Daum, Fenerbahçe’de 2 Süper Lig (2003-2004 ve 2004-2005), 1 de Süper Kupa (2009) olmak üzere toplamda 3 kupa kazanmıştı.