CHP’nin ‘TBMM toplansın’ teklifine AKP’den ‘Salı zaten toplanacak’ yanıtı

28 Şubat 2020 Cuma

CHP’nin ‘TBMM toplansın’ teklifine AKP’den ‘Salı zaten toplanacak’ yanıtı

Cumhuriyet Halk Partisi, İdlib’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere, TBMM’nin cumartesi günü olağanüstü toplanması için Meclis Başkanlığı’na önerge verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, başvuru dilekçesini sunduktan sonra çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Selahattin Demirtaş’tan İdlib mesajı

Özel, “Dün akşam aldığımız haber canımızı acıttı. Yalan olması için dua ettik. Olağanüstü çağrı için grubu bulunan siyasi partileri de arayarak bilgi verdik. Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırmak için dilekçemizi verdik” dedi.

S-400 programı durdurulacak mı?

Özel, olağanüstü çağrının Meclis Başkanlığı tarafından 7 gün içerisinde değerlendirme süresinin olduğunu anımsatarak, “Meclis’in açılacağı gün olan Salı günü bir kapalı oturum olabileceği izlenimini aldım. Meclis’in zaman kaybetmeden bir an önce toplanması isteğimiz. Biz başvurumuzu yaptık. 600 milletvekilinin bilgilendirilmesi gerekir” diye konuştu.

Saldırıdan beş gün sonraya… AKP’den kapalı oturum teklifi

Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, liderler zirvesi yapacağı söylentilerine ilişkin, “Bize böyle bir çağrı ulaşmış değil, ancak bir bakan tarafından parti gruplarına bir bilgilendirme yapılabileceği izlenimini aldık” ifadelerini kullandı.

CHP, Meclisi olağanüstü toplantıya çağıracak

Benzer Haberler