Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

CHP’nin CNN Türk boykotu bir kez daha delindi! Üst düzey yetkili kim?

Cumhuriyet Halk Partisi, Merkez Yönetim Kurulu’nun  “CNN Türk’ü boykot ediyoruz” kararı bu kez en üst düzeyden gelen bir demeçle delindi.

CHP MYK’nın “CNN Türk’ü boykot ediyoruz” kararı bu kez en üst düzeyden gelen bir demeçle delindi. CNN Türk’e konuşan üst düzey bir CHP’li, Dicle Canova’ya demeç vererek boykot kararını açıkça ihlal etti.

www.gercekgundem.com’un derlediği bilgilere göre, saat 13.09’da yayına bağlanan ve Deniz Bayramoğlu’nun sorularını yanıtlayan CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, İYİ Parti’de yaşanan istifalara ilişkin CHP’nin tavrını anlattı.

Gazeteci Dicle Canova, “CHP’nin üst düzey teklisi bir kurmayıyla konuştum. Üst düzey kurmay, ‘Bunlar İYİ Parti’nin iç işleri’ yorumunu yaptı” ifadelerini kullandı.

BİR ÇOK CEVABI AKTARDI

CHP’nin üst düzey kurmayının farklı sorularını da yanıtladığını belirten Canova, ismini vermediği kurmayan, Muharrem İnce’nin adaylığında, CHP İl Kongrelerine dek birçok soruya verdiği cevapları da ekranda aktardı.

İLK DEFA ÜST DÜZEY DELİNDİ

Böylece, CNN Türk boykotu, ilk kez CHP’li üst düzey kurmay tarafından delinmiş oldu. Şimdi CHP MYK’nın, daha önce yayınlara katıldığı için hakkında ihraç istemiyle disipline yollanan Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’e yönelik tavrın anısını gösterip göstermeyeceği merak ediliyor.

 

Tele1 TV