CHP’li vekile şantaj… Çete lideri polis enişte çıktı

2 Mart 2021 Salı

CHP’li vekile şantaj… Çete lideri polis enişte çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar‘a şantaj olayında gözaltına alınan şahıs sayısı 10’a yükseldi. Öte yandan şantaj olayının yeni detayları da ortaya çıktı.

Türkiye’nin konuştuğu Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın istifası ve kaset skandalı olayının arkasından, bir polis memurunun liderliğini yaptığı, tam anlamıyla bir çete kumpası ve komplo organizasyonunu çıktı.

Şifre Haber’in aktardığına göre; CHP’den istifa ettikten sonra, ilk olarak Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e konuşan Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, “Evet, Kaset var diye, baskı oluşturuldu… Gerekli yerlere şikayetimi yaptım… Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim… Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim…” demişti.

DEDİKLERİ DOĞRU ÇIKTI…

Kendisine organize bir şekilde komplo düzenlendiğini ve alkollü bir ortam içerisinde video kaydının yapıldığını doğrulayan Milletvekili Sancar’ın, şikayeti sonrası Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir çete organizasyonu olduğu yönündeki izleri takip ederek, Türkiye’nin değişik illeri ve Kıbrıs’a uzanan operasyon sürecini başlattı.

İLK ÖNCE, GÖRÜNTÜDEKİ İŞÇİYE ULAŞILDI…

Denizli polisi, kasetteki görüntüler üzerinden operasyonu başlattı. Görüntülerde bulunan ve bir yerel belediyede işçi olarak çalıştığı belirlenen kişinin ifadeleri doğrultusunda, olayın bir ekip işi olduğu ve öncesinden planlanarak Milletvekili Sancar’ın, çekim yapılan eve çağrıldığı öğrenildi…

ÇETE LİDERİ, POLİS ENİŞTE ÇIKTI…

Milletvekili Teoman Sancar’dan para sızdırmak amacıyla, Merkezefendi Belediyesi’nde görevli işçinin öz ablasıyla evli Aydın İlinde, aktif görevde bulunan polis enişte’nin her şeyi organize ettiği, öncesinden vekilin çağrılacağı eve kamera ve ses sisteminin kurulduğu anlaşıldı.

VEKİL EVE ÇAĞRILIYOR VE DÜĞMEYE BASILIYOR…

Vekil Sancar’ın, polis eniştenin organizasyonu ile, Merkezefendi Belediyesi çalışanı F.S isimli kişi tarafından Denizli’de bir eve çağrıldığı, eve geldikten sonra da alkol alınmaya başlandığı, bu arada da kameranın düğmesine basılarak sürekli çekime girildiği ileri sürüldü.

ÇEKİM SONRASI ŞANTAJ BAŞLIYOR…

Belediye işçisinin evinde yaşanan, alkollü ortam sırasında Vekil Sancar’ın odada bulunan birileriyle kontrolsüz hareketler içerisine girdiği, yarı çıplak bir şekilde ve kendinden geçmiş bir halde dengesiz hareketler yapmaya başladığını yansıtan görüntüler, kaydedildikten sonra şantaj süreci başlatılıyor.

1 MİLYON DOLAR VERİRSEN…

Bir süre sonra Milletvekili Haşim Teoman Sancar’la, çetenin başka elemanları aracılığıyla temas kurularak 1 milyon Dolar para talebinde bulunulduğunu, Vekil Sancar’ın bu talebi reddetmesi üzerine, çete üyelerinin kaseti CHP Genel Merkezi’ne götürerek, bir genel başkan yardımcısına ilettiği ileri sürülüyor.

CHP’den Teoman Sancar’ın istifasıyla ilgili ilk açıklama: Tek taraflı müessese

CHP’li vekilin istifasında kaset iddiası! ‘Ne oldu da Melih Gökçek çıktı bu işlerin içinden’

Benzer Haberler