CHP’li vekilden AKP Sözcüsü Çelik’e Kaftancıoğlu tepkisi: İşledikleri kötülükleri hukukçulara yüklerler

13 Mayıs 2022 Cuma

CHP’li vekilden AKP Sözcüsü Çelik’e Kaftancıoğlu tepkisi: İşledikleri kötülükleri hukukçulara yüklerler

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasıyla ilgili “Bu tartışma hukukçuların yürüteceği bir tartışma” sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi

CHP’li Bekaroğlu, AKP Sözcüsü Çelik’in Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın Yargıtay tarafından onanmasına ilişkin “Dosyayı ben de bilmiyorum, onlar da bilmiyor. Bu tartışma hukukçuların yürüteceği bir tartışma” sözlerine tepki gösterdi. Bekaroğlu, “28 Şubatçıların emir subayları da böyle konuşuyordu; işledikleri kötülükleri hukukçulara yüklerler, ‘Mahkeme kararı ne yapalım?’ derlerdi” ifadelerini kullandı.

İŞLEDİKLERİ KÖTÜLÜKLERİ HUKUKÇULARA YÜKLERLER

MKYK toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay’ın verdiği karara ilişkin; “Daha karar yayınlanır yayınlanmaz partimizi suçlamaya çalıştılar. Dosyanın içeriğini bilmiyoruz, hemen bizi hedef aldılar. Hukukçuların değerlendireceği tartışma, dosyaya bakılmalı.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Bekaroğlu, Twitter’da Çelik’in açıklamasının eleştirdi. Bekaroğlu, Çelik’in açıklamasının yer aldığı haberi sosyal medyadan alıntılayarak, “AKP Sözcüsü Çelik, Kaftancıoğlu’nun mahkûmiyeti için “Hukukçuların yürüteceği bir tartışma” demiş. 28 Şubatçıların emir subayları da böyle konuşuyordu; işledikleri kötülükleri hukukçulara yüklerler, “Mahkeme kararı ne yapalım?” derlerdi.” İfadelerini kullandı.

 

CHP olağanüstü toplandı: Kaftancıoğlu görevinin başındadır

Benzer Haberler