CHP’li vekil suç duyurusunda bulundu: Ormanı maden için yaktılar!

27 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekil suç duyurusunda bulundu: Ormanı maden için yaktılar!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Mayıs ayında Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı Ormanı’ndaki yangının altın madeni sahası için çıkarıldığını söyledi. Adıgüzel, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, mayıs ayında Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı Ormanı’ndaki yangının altın madeni sahası için çıkarıldığını belirtti.

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Adıgüzel, savcılığın iddiası ile ilgili bir çalışma yürütmediğini kaydetti.

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre Adıgüzel, “Maden işletmesi, açıklama yapan derneği, hocaları ve yayımlayan gazeteyi yüzsüzce mahkemeye verdi. Ormanların yakılması ile ilgili suç duyurumuza sessiz kalan savcılık raporlar ile ilgili soruşturma başlattı” diye konuştu.

Adıgüzel, “Bu Fatsa’daki madenin devlete yılda kazandırdığı para 2 milyon dolar. Fakat sadece bu bölgeden yetişen 107 bin ton fındığın ülkemize katkısı 300 milyon dolar. Tam 150 katı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler