CHP’li üye İlhan Taşçı ile RTÜK arasında ‘Selman Öğüt’ polemiği

21 Eylül 2020 Pazartesi

CHP’li üye İlhan Taşçı ile RTÜK arasında ‘Selman Öğüt’ polemiği

CHP’nin Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşçı ile kurum arasında Kemalizm hakkında “virüs” ifadesini kullanan Selman Öğüt polemiği yaşandı.

CHP’nin RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından kuruma bir çocuk tarafından yapılan şikâyetin fotoğrafını paylaşarak, “Merhaba ben RTÜK Üyesiyim. Televizyonlarda kimilerinin sırtını dayadığı gücün etkisiyle virüs gibi yayılarak herkese had bildirmeye çalıştığını gördüm ve çok etkilendim!” diye yazdı.

Taşçı, Selman Öğüt’ü kastederek, “Bize bu toprakları armağan eden, kırmızı çizgimiz Atatürk’e yönelik saldırı ve hadsizlikleri lütfen sonlandırın” talebinde bulundu.

RTÜK de sosyal medya hesabından Taşçı’nın paylaşımını alıntılayarak, “Üst Kurulumuzun kıymetli üyesi; şikayet konunuzu daha somut ifade ederseniz gereğini sizin de katıldığınız toplantıda yaparız. Mustafa Kemal Atatürk sözde değil,  özde kırmızı çizgimizdir” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AKP’li hukukçu Selman Öğüt, Haber Global yayınında Kemalizm hakkında ‘virüs’ ifadesini kullanmıştı ve yayını terk etmişti.

Haber Global’de ortalık karıştı! Atatürk düşmanı Selman Öğüt canlı yayını terk etti

Benzer Haberler