CHP’li Topal’dan Ümit Özdağ’a yanıt: Çakma milliyetçi

28 Haziran 2022 Salı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay Milletvekili Serkan Topal üzerinden CHP’ye ‘sarı muhalefet’ göndermesi yaptı. Topal açıklamaya tepki göstererek Özdağ’a ‘çakma milliyetçi’ dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sınırdaki kaçak geçişlere dikkat çekmek için Hatay’a gideceğini duyurmuştu. Özdağ’ın kente girişi gündüz saatlerinde valilik kararıyla engellendi. Valilik söz konusu yasağı daha sonra kaldırdı.

Bu arada Özdağ’ın kente alınmadığı saatlerde CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, AKP Hatay İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin fotoğraf AKP tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Özdağ, bazı muhalefet partilerine “sarı muhalefet” ifadeleriyle yüklenerek, CHP’li Topal’ın AKP’yi ziyaretine ilişkin ise “Sayın Serkan Topal limon sarısı size inanın çok yakışır. Takım elbise olarak deneyin” yorumunu yaptı.

Hatay Valiliği, Ümit Özdağ’ın kente giriş yasağını kaldırdı

‘TÜRKİYE’NİN ÇAKMA MİLLİYETÇİLERE DEĞİL GERÇEK YURTSEVERLERE İHTİYACI VAR’

Özdağ’ın yorumuna CHP’li Topal sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Özdağ için “çakma milliyetçi” ifadesini kullanan Topal, şunları kaydetti:

“Sayın Özdağ; barış ve kardeşliğin kenti Hatay’da, sorunların çözümü noktasında parti ayrımı yapmaksızın her parti ile görüşmeler yaparız. Siz bunu anlayamazsınız. Çok önceden planlanmış ziyaretimi, popülist siyasetinize alet etmeniz ancak sizin gibilere yakışır. Sizinle hiçbir ilgisi olmayan bir konuda yorum yapmanız, siyasi nezaketsizlik bir yana akademik birikiminize de yakışmamıştır. Hatay’a girişinizin engellenmesini elbette ki onaylamıyoruz. Size Hatay’da ‘Limonlu’ çay ikram etmek isteriz. Unutmayınız ki; Türkiye’nin çakma milliyetçilere değil gerçek yurtseverlere ihtiyacı vardır.

Ümit Özdağ’ın Hatay’a girişi engellendi

‘ÇİRKİN PROVOKASYON’

Akademik ve siyasi birikiminizi sosyal medya üzerinden etkileşim almaya değil de milletimizin gerçek sorunlarına adamanızı temenni ediyorum. Benim üzerimden yapmış olduğunuz çirkin provokasyonu reddediyor, takdiri milletimize bırakıyorum. Ayrıca, sayesinde milletvekili olduğunuz arkadaşlarınızı terk ederek vefasızlık abidesi olmakta size çok yakışıyor.”

Özdağ: Yasağı kaldırmazlarsa Hatay’a dağlardan gireriz

Benzer Haberler