CHP’li Pekşen: Babacan AKP’yi siyasal tarihe yollamıştır

27 Nisan 2022 Çarşamba

CHP’li Pekşen: Babacan AKP’yi siyasal tarihe yollamıştır

CHP 25 – 26. Dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, DEVA Partisi Genel Başkan’ı Ali Babacan‘ın “Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır.” açıklamasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ali Babacan AKP’nin ipini çekmiş, AKP’yi siyasal tarihe yollamıştır.” yorumunda bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Babacan’ın, “Demokrasi ve Atılım Partisi önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır” açıklamasının ardından CHP’li Pekşen, “Bugünü unutmayın..!!! Ali Babacan AKP’nin ipini çekmiş, AKP’yi siyasal tarihe yollamıştır..!!!” ifadelerini kullandı.

POTANSİYEL SEÇMEN KİTLESİNİ AKP’DEN ALACAK

Paylaşımının ardından Tele 1’e konuşan Pekşen, “Ali Babacan altılı masada kalacağını ama seçimlere tek başına gireceğini söyledi. Bu durumda parlamentoya girebilmesi için yüzde 7’yi alabilmesi lazım. Kendi siyasi güç odağını oluşturmalı. Bu nasıl olabilir? CHP’den veya diğer partilerden kimse oraya gitmeyeceğine göre en potansiyel seçmen kitlesi AKP’den gidecektir. Böylece AKP’li belediye başkanları, seçmenler ve milletvekilleri için bir kulvardır bu. Ben bunu bu şekilde okuyorum. “dedi

Babacan: DEVA seçime kendi adı ve kendi logosuyla girecek

Benzer Haberler