CHP’li Özkoç’tan çağrı: Sesimizi duyun

8 Temmuz 2020 Çarşamba

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Sivil toplum örgütleri, meslek odalarının kendilerine dokunulmadığı sürece sesleri çıkmıyor. Bugün barolar gündeme gelecek. Çıkacak mı? Çıkacak. Güvenlik soruşturması, sosyal medya ile ilgili yasalar da çıkacak. Bundan emin olun. Çünkü millet olarak tek bir kişiye yetki verdik. İktidarı koruyan yasalar, yasallaşıyor. Biz milletimiz için mücadele ediyoruz” dedi ve şu çağrıyı yaptı: Sesimizi duyun, bu kibir iktidarını ortadan kaldırın!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

“İŞÇİLERİN SESİNİ DUYAN VAR MI”

Özkoç, “Sakarya’da patlama oluyor, 7 kardeşimiz hayatını kaybediyor. Partili Cumhurbaşkanı, fabrika sahibini arıyor. Bu fabrikada tam 7 kez patlama gerçekleşmiş. Aynı İçişleri Bakanı’nın şimdi de söylediği gibi denetimler yapılmış. Her nasıl ise işletme ruhsatı almış. Onlar fabrikayı denetlememişler, işverenin buyruklarını dinlemişler. Çalışanların, iş güvenliği, sendikası yok. İş güvenliğinden sorumlu kişi uyarıyor, tutanak tutulmuyor. MÜSİAD Başkanı’nın koluna giren, koruyan var. Peki işçi, emekçilerimizi koruyan, onların seslerini duyan var mı” diye sordu.

“MESLEK ODALARININ SESLERİ ÇIKMIYOR”

CHP’nin başından beri mücadele ettiğini söyleyen Özkoç, “Destek olan var mı? Sivil toplum örgütleri, meslek odalarının kendilerine dokunulmadığı sürece sesleri çıkmıyor. Bugün barolar gündeme gelecek. Barolar çıkacak mı? Çıkacak. Güvenlik soruşturması, sosyal medya ile ilgili yasalar çıkacak. Bundan emin olun. Çünkü millet olarak tek bir kişiye yetki verdik. Emir veriyor. İktidarı koruyan yasalar, yasallaşıyor. Peki sesi çıkmayan sivil toplum örgütleri, meslek odaları yarın size sıra geldiğinde? İşçiler, yarın sizin fabrikanızda cenazeler kalktığında? Bakın bu iktidar, öyle gözü dönmüş bir iktidar ki ‘çıkın darbeyi engelleyin’ dedikten sonra yakınları için toplanan paralara el koyan iktidar. Bizim hakkımızı bize vermiyor. Gaziler, polisler tarafından coplanıyor” dedi.

“SESİMİZİ DUYUN”

Türkiye’de tek bir yetkilinin olduğunu ve halkını düşünmediğini belirten Özkoç, “CHP Lideri Kılıçdaroğlu, suikasta uğramasına rağmen konuşmaya devam edecek. Milletvekillerimiz cezaevlerine suçsuz yere atılmasına rağmen konuşmaya devam ediyor. Halkı düşünmeyen bu iktidar gitmediği sürece halkımız bu acıları yaşamaya devam edecek. Biz konuşacağız ama yetkiyi ona verdik. O da yetkiyi kendisine kullanıyor, milletine kullanmıyor. Biz Genel Kurul’da her maddede konuşacağız, ‘karar yeter sayısı’ diyeceğiz. Sabahlara kadar sürecek ama Meclis Başkanı’nın ‘kabul edenler’ demesiyle bu yasa geçecek. Arkasından sosyal medya yasası geçecek. Güvenlik soruşturması adı altında iktidarın beğenip beğenmeyeceği kişilerin işe alınması yasası geçecek” diye konuştu. Özkoç, “biz milletimiz için mücadele ediyoruz” dedi ve şu çağrıyı yaptı: Sesimizi duyun, bu kibir iktidarını ortadan kaldırın!

Etiket: engin özkoç.

Benzer Haberler