CHP’li Özgür Özel’e mecliste yumruklu saldırı

9 Haziran 2020 Salı

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel mecliste MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırısına uğradı.

TBMM TV’deki yayınına, Meclis’te Mahalle Bekçileri Kanunu görüşmelerinde yaşanan gerginlik yansıdı. görüşülürken, CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptı.

Erkan Baş, Özgür Özel’e saldırı planını tane tane anlattı

MHP’liler Devlet Bahçeli’nin “uzun süre bekletildiği” gerekçesiyle CHP’ye karşı yoğun tepki gösterdi

Daha sonra AKP’den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim oldu. AKP’nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşması ise MHP’liler tarafından engellenmeye çalışıldı. Özel’in arkası dönük iken MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırına uğradı.

1 saatlik oylama 3 saat sürdü… ‘Meclis darbesini düşünerek oy verdik’

“KONUŞMA HAKKIMIZI ELİMİZDEN ALMAYA ÇALIŞTILAR”

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM’de MHP Mersin Milletvekili – Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırısına uğradı.

CHP’li Özgür Özel, Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında uğradığı yumruklu saldırı anını şöyle anlattı:

Saldırıya uğrayan Özgür Özel’den açıklama: Utanç verici

“Önergelerdeki konuşma hakkımızı elimizden almaya çalıştılar. İçeriye doğru giderken MHP’li Olcay Kılavuz bana yumruk atamaya çalıştı.

Hafif bir darbe aldım. Olcay Bey’in ciddi bir yaralanması var. Arkadaşlarımızın müdahalesiyle, alçakca yapılan saldırı püskürtüldü.”

CHP’li Tuncay Özkan’dan Özgür Özel tepkisi: Vandallığa taviz vermeyeceğiz!

Twitter’da da Aktroller Özgür Özel hakkında linç kampanyası başlattı.

Benzer Haberler