CHP’li meclis üyeleri bu sözleri duyunca gülme krizine girdi

6 Nisan 2021 Salı

AKP’li Fatih Belediyesi Bilim Fatih Projesi kapsamında ‘Astronot Oluyoruz’ etkinliği düzenlediğini açıkladı. Etkinliği belediye meclis toplantısında “Cumhurbaşkanımız boşuna biz uzaya çıkacağız demiyor” diyerek duyuran AKP’li Meclis Üyesi Büşra Uncu Özten’e CHP sıralarından kahkahalarla yanıt geldi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz şubat ayında Milli Uzay Programı’nı açıklamasının yankıları sürerken Fatih Belediyesi’nden ilginç bir hamle geldi. Fatih Belediyesi, Bilim Fatih Projesi kapsamında “Astronomi, Uzay ve Havacılık Atölyesi” kurulduğunu duyurdu. Söz konusu atölyede çocuklar için “Astronot Oluyoruz” etkinliği düzenleniyor.

“ASTRONOT OLUYORUZ”

İstanbul Manşet’ten Engin Belli’nin haberine göre, AKP’li Meclis Üyesi Büşra Uncu Özten Mart ayı son meclis toplantısında Kütüphaneler ile yaptığı sunum yaptığı sırada Bilim Fatih Projesi’ne ilişkin de konuştu. Özten konuşmasında şöyle dedi:

“Bilim Fatih Projemiz var. Teknolojiden ve kitaplardan yararlanılan bir merkezdir. İHA’larımız ve SİHA’larımızı yapan T3 Vakfı ile bu projemizi gerçekleştiriyoruz. Teknolojiyi kullanarak bunu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli etkinliklerimiz var. Kriptoloji etkinliği, Kesir Bölüm etkinliği, Bilim Tasarım Atölyesi, Teknoloji Atölyesi ve Astronot Oluyoruz etkinliğimiz var. Pandemi de bile online olarak devam edecek çalışmamız.”

CHP’LİLER KAHKALARLA YANIT VERDİ

Sözlerini sürdüren Özten “Cumhurbaşkanımız boşuna biz uzaya çıkacağız demiyor. Sonucu şimdiden görüyoruz.” deyince CHP sıralarından gülüşmeler yükseldi. Bu gülüşmelere tepki gösteren Özten ise “Astronot olacak gençlerimizi buradan çıkartırsak güldüğümüzü hatırlarız” ifadeleriyle yanıt verdi.

Benzer Haberler