CHP’li Kaya: Erzurum’da yasa dışı çalışmalar yapıldığı duyumları alıyoruz

26 Mayıs 2023 Cuma

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Erzurum’da yasa dışı çalışmalar yapıldığına yönelik duyumlar aldıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Erzurum’da yasa dışı çalışmalar yapıldığına yönelik duyumlar aldıklarını söyleyen Kaya, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilere baskı yapıldığına dair ellerinde video olduğunu açıkladı.

“Seçimin başladığı saatten, sandıklar kapanana kadar azami düzeyde sandıklara sahip çıkmayı birinci hedef olarak önümüze koyduk. Seçim süresince yurttaşlarımızın oylarını özgürce kullanmaları için her türlü desteği vereceğiz. Halkın özgür iradesinin sandığa yansıması için kararlılıkla çalışıyoruz; oyların çalınmasına asla izin vermeyeceğiz” diyen Kaya şu ifadeleri kullandı:

“ELİMİZE ULAŞAN VİDEO VAR”

“Birinci tur seçimlerinde olduğu gibi, ikinci tur seçimlerde de yasa dışı bazı çalışmaların yapıldığı duyumlarını alıyoruz. Aldığımız duyumlar arasında, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan binlerce taşeron işçiye baskı yapıldığı; birinci tur seçimlerinde olduğu gibi, 2 tur seçimlerinde de yasadışı bazı eylemlere zorlandıkları haberleri geliyor. Bu baskılara ilişkin elimize ulaşan bir de video var”

“AKLINIIZI BAŞINIZA ALIN”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ve AKP’li yöneticileri uyardığını dile getiren Kaya, “Aklınızı başınıza alın! Seçimlere gölge düşürmeyin, halkın özgür iradesine müdahale etmeyin. 28 Mayıs 2. tur seçimlerinde yurttaşlarımıza baskı yapanlar, başkası yerine oy kullanalar, açık oy kullandıranlar vd. yollarla seçime müdahale edenler hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağımızdan ve kamuoyuyla da paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“Erzurumlu yurttaşlarımıza da seslenmek istiyorum” diyen Kaya sözlerine şöyle devam etti:

“Bugüne kadar AKP’ye destek verdiniz de ne oldu? Hangi sorununuz çözüldü? Palandöken Tüneli neden yapılmadı? Alvar barajına ne oldu? Kırık tüneli neden bitmiyor? 2022 yılında Meclis gündemine de taşıdığım, 2018 yılında bitmesi gereken Aziziye Depolama Göleti ne zaman bitecek? Erzurumlunun göz bebeği Erzurumspor başka takımların sahasında maçlarını yapıyor. AKP bir stadyumu bile Erzurum’a çok görmüş! AKP, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu kadim şehrin kıymetini hiç bilmemiş, bilmez de! Sevgili Erzurumlular, kıymet bilmeyene oy vermek sizleri de çok yordu. Gelin kıymet bilene oylarınızı verin. Genin, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Hem Türkiye’nin, hem de Erzurum’un geleceğini kurtarın.”

Babacan: Bahçeli’nin bir ayağı siyasetin, bir ayağı yasa dışı yapıların içinde