CHP’li Karaca: Aliye Uzun’u yemin törenine kim, hangi gerekçeyle çağırdı?”

18 Ağustos 2021 Çarşamba

CHP’li Karaca: Aliye Uzun’u yemin törenine kim, hangi gerekçeyle çağırdı?”

CHP’li Gülizar Biçer Karaca, Burhan Kuzu ile uyuşturucu baronu Zindaşti’yi tanıştırdığı öne sürülen Aliye Uzun’un Cumhurbaşkanı yemin törenine davet edildiğini gündeme getirdi. Karaca, TBMM Genel Kurulu’ndaki törene çağrılan Uzun ile ilgili “Aliye Uzun’u, Cumhurbaşkanı yemin törenine kim, hangi gerekçeyle çağırdı?” dedi.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Naci Şerif Zindaşti ile Burhan Kuzu’yu tanıştırdığı ortaya çıkan ve eski AKP Beşiktaş kadın kolları başkanlığını yapan Aliye Uzun hakkında bir iddiayı gündeme getirdi. Karaca, Aliye Uzun’un resmi davetiye ile TBMM’deki yemin törenine çağrıldığını söyledi.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a soru önergesi veren Karaca önergesinde tek soru yöneltti. Karaca, “Burhan Kuzu’nun yargıya talimat vererek tahliye ettirdiği uyuşturucu baronu Zindaşti’nin iş takipçisi Aliye Uzun’u TBMM’ye 2018’de Cumhurbaşkanı yemin törenine kim, hangi gerekçeyle çağırdı?” diye sordu.

TELE1’e konuşan Karaca, “Aliye Uzun’un kendisi de davet edildiğini sosyal medya hesabından davetiye ile paylaşmış. Biz oradan hareketle Meclis’e soru önergesi verdik. Eğer Meclis’e davet edildiyse hangi sıfatla davet edildiğini sorduk” dedi.

Aliye Uzun’un Instagram hesabından paylaştığı davetiye görseli şu şekilde:

 

Peker’in işaret ettiği Aliye Uzun konuştu: Soylu’dan önce bombalar patlıyordu

 

Burhan Kuzu’ya yatak odası görüntüleriyle şantaj yapıldı iddiası

 

 

 

Benzer Haberler