CHP’li Erdin Bircan son yolculuğuna uğurlandı

19 Kasım 2018 Pazartesi

Ankara’da tedavi gördüğü İbni Sina Hastanesinde 59 yaşında hayatını kaybeden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan son yolcuğuna uğurlandı.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan için Selimiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende, Bircan’ın annesi Müferi, eşi Bahriye ile oğulları Eren ve Erdem Bircan taziyeleri kabul etti.

Törene katılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, camiye girişinde aileye taziyelerini iletti.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm’ün öğle vakti kıldırdığı namazın ardından, Bircan’ın cenazesi defnedilmek üzere Enez ilçesine bağlı Hasköy Mezarlığı’na götürüldü.
Cenaze törenine, Erdin Bircan’ın yakınlarının yanı sıra Edirne Valisi Ekrem Canalp, CHP genel başkan yardımcıları, CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

‘ONA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bircan’ın elim bir rahatsızlık geçirdiğini, uzun süre yaşama direnmesine rağmen hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, Bircan’a şükran borçlu olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Ona her dönem saygı duyduk. Doktorlar ellerinden gelen bütün çabaları gösterdi, uzun süre yaşama direndi. Ama sonuçta kader kaçınılmaz. Allah rahmet eylesin, kendisine, ailesine, partimize ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, parti çalışmaları için gittiği Iğdır’da 30 Temmuz’da beyin kanaması geçirmiş, Ankara’da yaklaşık 4 ay yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede dün vefat etmişti.