CHP’li Burcu Köksal: Cengiz İnşaat’a 422 milyon dolar vergi affı yaptılar, esnafa pandemide 5 milyon lira layık gördüler

23 Aralık 2020 Çarşamba

TELE1 programcısı Can Ataklı’nın moderatörlüğünü üstlendiği ve Dr. Sedef Kabaş, TELE1 programcısı Mustafa Balbay ve Yazar Mehmet Ocaktan’ın bileşenleri olduğu Ufuk Ötesi’nin bu haftaki konuğu, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal oldu.

Köksal, 2021 bütçesi ve pandemi dönemindeki ‘yardım’ paketlerini değerlendirdi.

Örtülü ödeneğin nereye harcandığı, kime verildiği belli değil; denetim dışı. Cumhurbaşkanı istediği yere, istediği şekilde, istediği kişilere verebiliyor bu parayı. 2020’in 11 ayında 1 milyar 800 milyon lira harcanmış örtülü ödenekten. Bu paranın nereye gittiği belli değil” ifadelerini kullanan Köksal, “Pandemi döneminde esnafa destek paketi diye açıklama yaptılar, ‘3 ayda 1000’er lira ödeme yapacağız ve 500 ile 750 lira arasında kira yardımı yapacağız’ dediler. Bunu da ‘basit usulle’ çalışan esnaf için… Cengiz İnşaat’ın 422 milyon dolarlık vergi borcunu bir gecede sildiler, diğer taraftan bütün esnafa pandemi döneminde 5 milyar lirayı layık gördüler” dedi.

Mehmet Ocaktan: Kur’an’daki mesajı bilmiyorsam Arapça okumanın ne anlamı var?

Benzer Haberler