CHP’li belediyenin müzisyenlere desteğine ve vatandaşa moral hizmetine polis engeli

5 Mayıs 2021 Çarşamba

CHP’li belediyenin müzisyenlere desteğine ve vatandaşa moral hizmetine polis engeli

Bolu Belediyesi’nin “tam kapanma” döneminde evlerde bunalan insanlara moral vermek ve pandemiden en çok etkilenen müzisyenlere destek olmak amacıyla düzenlediği “mobil konser” programı, polis tarafından engellendi.

Bolu Belediyesi, “tam kapanma” döneminde sokağa çıkamayan vatandaşlar ve yerel müzisyenlere destek olmak amacıyla mobil konser etkinliği başlatmıştı. Etkinlik kapsamında ilk iki gün yerel sanatçılar otobüs üzerinde mahalleleri gezerek canlı konser verdi.

Ekonomik zorluk yaşayan müzisyen müzik aletini kırdı: Kendi memleketimizde mülteci olduk

POLİS, ARACIN ÖNÜNÜ KESİP ENGELLEDİ!

Bugün de devam eden “mobil konser” etkinliği polis tarafından, konserlerin verildiği otobüsün önü kesilip durdurularak engellendi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, olay esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Burada etkinliğimizde yasaya aykırı bir durum olduğunu düşünmüyoruz. Yerel sanatçılarımız sektörel manada çok ciddi sıkıntı çekiyordu. Biz destek vermek istemiştik. Hem de evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek istemiştik. Ama polisimiz böyle uygun görmüşse yapacak bir şeyimiz yok, sonlandıralım” dedi.

Benzer Haberler