CHP’li Belediye’nin kurduğu Sahra Hastanesine inceleme başlatıldı

18 Nisan 2020 Cumartesi

CHP’li Belediye’nin kurduğu Sahra Hastanesine inceleme başlatıldı

Adana İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve kullanıma hazır olduğu açıklanan Sahra Hastanesiyle ilgili inceleme başlattı.

Türkiye’de koronavirüs kaynaklı can kaybı 1890’a yükseldi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar, 4 Nisan günü, koronavirüs salgınına karşı aldıkları acil eylem planı çerçevesinde, TÜYAP Fuar Alanı’na bin yataklı Sahra Hastanesi kurduklarını, hastanenin kullanıma hazır olduğunu açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Başkan Karalar’ın kısa sürede 1000 yataklı ‘Sahra Hastanesi’ kurduğunu bildirdi. Bu açıklamaların ardından da kentte ‘Sahra Hastanesi’ tartışması başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘ortada bir Sahra Hastanesi olmadığını’ ileri sürdü. Adana Valiliği de yaptığı yazılı açıklamayla Sahra Hastanesi kurulduğu iddia edilen yerin fuar alanı olduğunu, bu alanda 1000 yataklı hastanenin bulunmadığını, gerekli tıbbi donanımların olmaması nedeniyle sağlık hizmeti açısından uygun şartlar taşımadığını belirtti.

İNCELEME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı CHP’li belediyenin ücretsiz ekmek dağıtmasına yasak getirdi!

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından bugün öğle sonunda Sahra Hastanesi kurulduğu açıklanan TÜYAP Fuar Alanı’nda inceleme gerçekleştirildi. İnceleme sırasında söz konusu binaya CHP milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut ve Orhan Sümer geldi. Ayrıca ekiplerin incelemesi sırasında Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşlerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Uzm. Dr. Rıza Mete de ekiplere eşlik etti. Ekipler, yaklaşık bir saat boyunca içerideki donanımın yeterli olup, olmadığı ve Sahra Hastanesi şartlarını taşıyıp taşımadığını inceledi ve daha sonra binadan ayrıldı.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Şu anda Sahra Hastanesi hakkında bir mühürleme kararı olmadı. Yetkililer incelemelerini tamamladılar ve değerlendirmelerini yapacaklar. Dünyada Sahra Hastanesinin nasıl olması gerektiğinin örnekleri açıktır. Bunun internetten dahi öğrenebilirsiniz. Burası Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hastalığa karşı aldığı bir önlem çalışmasıdır” diye konuştu.

BAŞKAN KARALAR’DAN AÇIKLAMA

30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkış yasağı uzatıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sahra Hastanesinin mühürlenecek olmasına yönelik iddialara yanıt verdi.

Karalar, Objektifa’dan Ali Pekmezci’ye, şu açıklamayı yaptı:

“Biz koronavirüs ile mücadele sürecine katkıda bulunup gerek ülkemize gerek Adana’mıza bu alanda yardımcı olabilmek amacıyla iyi niyetli bir girişimde bulunduk. Aslı değil yardımcı unsur olmak istedik. Meselenin buralara kadar gelmesi çok ilginç. Tabii ülkemizde şu anda AK Parti iktidarı var. Tercih de karar da onlarındır. Söyleyecek başka bir şeyim yok.”

Benzer Haberler