CHP’li Bekaroğlu: İnce iftira olduğunu biliyor

10 Şubat 2021 Çarşamba

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’e “Kefere” demediğini belirterek, Memleket Hareketi’nin kurucusu Muharrem İnce’ye tepki gösterdi. İnce ile yıllar önce bu konuyu konuştuklarını söyleyen Bekaroğlu, “Yalan olduğunu biliyor. Buna rağmen bunu kullanması üzücü” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Memleket Hareketi’nin kurucusu Muharrem İnce’nin kendisini kastederek kullandığı “Atatürk’e ‘kefere’ diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum” ifadesine sert tepki gösterdi.

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir’e konuşan Bekaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’e “Kefere” demediğini belirterek, “Böyle bir laf yoktur. Bu bir yalandır. Defalarca bunun yanlış olduğunu söyledim” dedi.

İnce ile bu konuyu daha önce konuştuklarını söyleyen Bekaroğlu, şöyle devam etti: “Muharrem İnce ile yıllar önce konuyu yüz yüze konuştuk. Bu konunun nasıl istismar edildiğini, bana sorulmadan sürekli şekilde insanların bunu kullandığını, nasıl bir ahlaksızlık olduğunu konuştuk. Yalan olduğunu biliyor. Buna rağmen bunu kullanması üzücü. Bu siyaset değil. Hiç ilgisi olmayan insanın hakkını, hukukunu çiğneyerek iftira atmak ayıp.”

Atatürk’e “Kefere” dediği iddiasının ‘iftira’ olduğunu tekrarlayan Bekaroğlu, “Aynen bugün olduğu gibi bir amaç için kullanılmış iftira bu. CHP’ye girerken de bu konu gündeme gelmişti. Bana soruldu. Cevap verdim” dedi.

Benzer Haberler