CHP’li başkan: Cumhurbaşkanı’ndan 57 kez randevu istedim, vermedi

6 Ocak 2021 Çarşamba

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul – Ankara arasını 1.5 saate düşürecek hızlı tren yolu hattının Bolu’dan geçmesi için AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 57 randevu talep ettiğini ancak alamadığını söyledi.

Sözcü gazetesinden İsmail konuşan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul – Ankara arasını 1.5 saate düşürecek hızlı tren yolu hattına ilişkin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 57 kez randevu talebinde bulunduğunu ancak alamadığını belirtti.

“Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyorum” Özcan, “Neyi görüşmek istiyorum? Hızlı trenin Bolu’dan geçmesi meselesini konuşmak istiyorum. Yoksa para istemiyorum, pul istemiyorum. Partisine asla geçmek istemiyorum. Hiçbir derdim yok. Sadece hızlı trenin Bolu’dan geçmesini istiyorum. 57 kez randevu istedim ama vermedi. 57 kez” ifadelerini kullandı.

Özcan, şöyle devam etti: Randevu verseydi geniş bir heyet ile görüşmeye gidecektik. Tek başıma da gitmeyeceğim. Başta Düzce Üniversitesi’ndeki bu konuda uzman bir arkadaşımız var, çok ciddi çalışma yapmış. Düzce Ticaret Odası Başkanı, Düzce Belediye Başkanı, Bolu Ticaret Odası Başkanı olmak üzere geniş bir heyet ile gideceğimizi söyledim.

“EN FAZLA ‘SURİYELİLER’E NEDEN YARDIMI KESTİN’ DİYE SÖYLER”

Ben Tayyip Bey ile bire bir ne konuşayım. En fazla bana ‘Suriyelilere neden yardımı kestin?’ diye söyler. O konular açılmasın diye kalabalık heyetler halinde gidip ben hiç konuşmayacağım bile.”

 

Benzer Haberler