İntihar eden polise AKP’liler hakaret etti iddiası! İnceleme başlatıldı

1 Ekim 2021 Cuma

Mersin Valiliği, gencecik yaşında hakaret yüzünden intihar ettiği öne sürülen polisin babasının beyanları üzerine inceleme başlatıldığını duyurdu. İntihar eden polis memuru Nagehan Ekiz’in babası “Kızıma AKP Mezitli İlçe Başkanlığı’nda hakaret edildi, bunları hazmedemedi” iddiasında bulunmuştu. CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır da, “Her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, neden? Nasıl hesap vereceksiniz?” dedi.

İntihar eden polis memuru Nagehan Ekiz’in babası “Kızıma AKP Mezitli İlçe Başkanlığı’nda hakaret edildi, bunları hazmedemedi” iddiasında bulunmuştu.

Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, Nagehan Ekiz’in bir kez AKP parti binasında görevlendirildiği belirtildi ve şunlar kaydedildi:

“Öncelikle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür. 27 Ağustos’ta Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir. Bu süre içinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına, herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.”

Baba Adil Ediz, sosyal medya paylaşımında şunları yazmıştı: “Ben emekli baş komiserim; kızım da Mersin Emniyet Müdürlüğü Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsat Şubesi’nde görevli olduğu gün, Mezitli Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda görevli polis memuru rahatsızlanır. Hastaneye gider, iki saatliğine benim kızımı yerine gönderirler ve kızım görevdeyken dışarıdan partiye bir bayan gelir. ‘Nerde görevli polis, ben usandım polis azarlamaktan’ der. Bunun üzerine kızım da sorar, ‘Hanımefendi siz kimsiniz, niye bağırıyorsunuz’ der. Bunun üzerine bayan, ‘Sen şimdi kim olduğumu görürsün. Sicilini ver’ der. Bağıra bağıra odasına çıkar, sonra ilçe başkanını arar, artık nasıl bir yalan söylediyse başkan da hemen Mezitli İlçe Emniyet müdürünü arar.

‘O kızı hemen sürgüne göndereceksiniz’ der. İlçe Emniyet Müdürü de yardımcısı şube müdürü Serap K.’yı arayarak, ‘Böyle bir olay var, gereğini yap’ der. Bunun üzerine şubede kızıma devamlı mobbing uygulayan Serap Hanım, kızımı zorla AKParti binasına götürerek, sekreter odasında İlçe Başkan Yardımcısı ve sekreterin önünde aşağılayarak kızıma, ‘Sen sokak kadını gibi, sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun. Çabuk sekreterden özür dile’ der. Kızım da ‘Ben suç işlemedim. O benden özür dilesin. Ben de ondan dilerim’ der.

ÜÇLÜ ÇETE SUÇLAMASI

Üçlü çete, kızımı konuşturmazlar. Kızım özür diler, daha sonra ‘Çık dışarı’ der. Kızım, şube müdürüne, ‘Müdürüm, ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim’ diye karşılık verince İlçe Başkan Yardımcısı ‘Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesinler’ der. Kızımı kapı dışarı ederler. Bunları kızım hazmedemedi, pazar günü evde intihar etti. Müdürden şikayetçi oldum, ilgili yerlere yazacağım. Herkese saygılar sunarım. Yalakalar teşkilatı ne hale getirdiler.”

CHP’Lİ BAŞARIR: NASIL HESAP VERECEKSİNİZ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mezitli ilçe binasında görev yaptığı sırada hakarete uğradığı ve ardından intihar ettiği ileri sürülen polis memuru N.E.’ye ilişkin, “Her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, neden? Milletvekiliniz polise “ş…….” der, ilçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik, hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz” dedi.

Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru N.E., 27 Eylül günü intihar etmişti. İddiaya göre; AKP Mezitli İlçe Başkanlığı önünde nöbet tutan arkadaşı rahatsızlandığı için onun yerine 2 saat görev yapan N.E.’ye hakaret edildi. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Nagehan Ekiz’in intiharına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan bir polis kızımız, AKP ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğrar ve aynen şunu söyler: ‘Görevli polis nerede? Ben burada polis azarlamaktan bıktım.’ Bunun üzerine kendisini uyaran polisi AKP Mezitli İlçe Başkanı’na şikayet eder, sicilini ister. AKP Mezitli İlçe Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü’nü arar ve ‘Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz’ der.

“BUNLARIN BAŞINI EZECEKSİN Kİ KARŞILIK VEREMESİN”

Mezitli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, intihar eden polis kızımızı zorla AKP ilçe binasına götürerek sekterin odasında, ‘Sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun, çabuk sekreterden özür dile’ der. İntihar eden polis kızımız ise ‘Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim’ diye karşılık verince odada bulunan AKP İlçe Başkan Yardımcısı, ‘Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin’ der ve odadan kızımızı kovarlar.

“GENCECİK HAYATININ BAHARINDA KIZ”

Bu hakaretlere dayanamayan polisimiz intihar eder. Şimdi buradan soruyorum; her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, neden? Milletvekiliniz polise ‘ş…….’ der, ilçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik, hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz. Kendisine hakaret eden sekreter, ‘Seni sürdüreceğim’ diyen ilçe başkanı şu an koltuklarında oturuyor ancak bugün polisimiz aramızda değil. Buradan Mersin Valisi’ne sesleniyorum: Polisine ‘ş…….’ diyen milletvekilinin yanında oldun. Burada da AKP Mezitli İlçe Başkanı’nın ve sekreterinin yanında olacak mısın?”

 

Benzer Haberler