CHP’li Başarır: Diploma şaibeli olduğu gibi Külliye ihalesi de şaibeli

17 Mayıs 2022 Salı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi inşaatlarının ihalesinde usulsüzlük yapıldığını söyleyerek, “Diploma şaibeli olduğu gibi külliye ihalesi de şüpheli” ifadelerini kullandı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi 2. Etap inşaatları ihalesinin pazarlık usulü olan 21/b ile yapılmasını sert bir dille eleştirdi. CHP’li Başarır, “Diploma şaibeli olduğu gibi külliye ihalesi de şüpheli” dedi.

Usulsüz bir ihale yapıldığını savunan CHP’li Başarır, şunları söyledi:

“Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi 2. etap inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlenmesi işi’nin ihale bedeli 2 milyar 200 bin TL. Bu ihale 21/b ile sipariş usulü verilen bir ihaledir. Bu beyefendinin Marmara Üniversitesi diplomasında adını göremedik ama külliyede görüyoruz.”

“Recep Tayyip Erdoğan Marmara Üniversitesi Külliyesi’ne ismini veriyor ve ama keşke diplomada da adını görebilseydik. Ne yazık ki kendi adını verdiği külliyeye ihale yapıyor ama yine bildiğimiz gibi açık ihale yapmıyor. Diploma şaibeli olduğu gibi külliyenin ihalesi de şaibeli. Bu ülke Recep Tayyip Erdoğan’ın kasası, hazinesi ve şahsi malı değil, bu ülke 84 milyonundur.”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: ASRİKA’yı kuracak SADAT’dan ne danışmanlık aldın?

Benzer Haberler