CHP’den Tanju Özcan açıklaması

27 Temmuz 2021 Salı

CHP’den Tanju Özcan açıklaması

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Seyit Torun, “Yabancılardan 10 kat daha fazla ücret alacağız” sözleriyle gündeme gelen Özcan’a ilişkin açıklama yaptı. Torun, yaptığı yazılı açıklamada “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır” ifadelerine yer verdi.

Torun açıklamasına şöyle devam etti:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek; Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız. Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir. Cumhuriyet Halk Partisi, tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul etmez. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bolu Belediye Başkanı: Yabancılardan 10 kat daha fazla ücret alacağız

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün basın belediyedeki toplantıda, ”Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Gitsinler istiyoruz” demişti. Özcan tepkiler üzerine de bugün “Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım” demişti.

Benzer Haberler