CHP’den sokağa çıkma yasağı boyunca alkol satışının yasaklanmasına tepki

28 Nisan 2021 Çarşamba

CHP’li Ağbaba kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kısıtlama süresince uygulanacak olan alkol yasağına tepki gösterdi. Ağbaba, “Yasağın pandemiyle alakası yok, tamamen ideolojiktir. AKP’nin pandemiyle değil insanların yaşam tarzına müdahalesinin son halkasıdır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “tam kapanma” kararının alınmasının ardından 17 Mayıs’a kadar alkol satışının yasaklanmasını eleştirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Ağbaba, “17 Mayıs’a kadar ülke genelinde alkol satışı yasaklanıyor. Alkol satmayan zincir marketlere uğramayan virüs 150 bin tekel bayisine uğruyor. Bu yasağın pandemiyle alakası yok, tamamen ideolojiktir. AKP’nin pandemiyle değil insanların yaşam tarzına müdahalesinin son halkasıdır” ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklama da yapan Ağbaba, “Bugün yaşadığımız süreç tümüyle siyasal iktidarın beceriksizliğiyle yaşanmaktadır. Pandemi yönetimi gibi halk sağlığını doğrudan ilgilendiren bir konuyu bile siyasallaştırdılar” dedi.

Ağbaba, “Dünyanın herhangi bir ülkesinde virüs kısıtlaması nedeniyle alkolü tüm günlerde yasaklayan başka bir ülke var mı?” diye sordu ve “Bu yapılan özel yaşama, insanların yaşam tarzıma yönelik açık bir müdahaledir” ifadelerini kullandı.

İçki satış yasağı, yaşam tarzıma yönelik açık bir müdahaledir, toplum mühendisliği çabasıdır.

Soylu’dan alkol yasağı açıklaması: Soru işareti söz konusu değil

“KORONA BAHANESİYLE İSTEDİKLERİ HER ŞEYİ YASAKLIYORLAR”

Ağbaba, bu yasağın “ruhsat verdikleri TEKEL bayilerini, büfeleri ve kuruyemişçileri cezalandırmak” olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Korona bahanesiyle pandemiyle alakalı alakasız istedikleri her şeyi yasaklıyorlar. Pandemiyle mücadeleyi bahane ederek olayı siyasal hale getirmektedir. İnsanların kişisel özgürlüklerini o kadar kısıtladılar ki, ülkeyi duvarları olmayan bir cezaevine dönüştürdüler. Bu durum karaborsacılığı, sahte içki tüketimini de artıracaktır. Bu yasaklar pandemiyle mücadeleden ziyade bir toplum mühendisliği yapıldığını göstermektedir.”

Benzer Haberler