CHP’den Şişli Belediyesi’ne aday adayı olan Sezgin: Şişli ilçesini daha yaşanabilir bir yer haline getireceğim

Yayın tarihi: 25 Aralık 2023 Pazartesi 7:20 pm - Güncelleme: 25 Aralık 2023 Pazartesi 7:20 pm

Hasan Sezgin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Şişli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Sezgin, “Şişli ilçesini daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir yer haline getireceğim” dedi.

Yerel seçimler 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak ve dört aydan daha az bir süre kaldı. Şişli Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olan Hasan Sezgin, kollarını sıvayarak vaatlerini anlattı.

“Şişli’nin altyapısını güçlendirmek, ulaşım sorunlarına çözümler getirmek, çevre düzenlemeleri ile ilçemizi daha yeşil bir yaşam alanına dönüştürmek ve sosyal hizmetleri artırmak için çaba sarf edeceğim” diyen Sezgin, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ancak en önemlisi, her bir Şişli sakini için adil ve eşit bir yaşam standartı sağlamak olacaktır. Seçim kampanyası süresince şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını benimseyerek, halkımızın görüşlerine her zaman saygı göstereceğim ve projelerimizi onların ihtiyaçlarına uygun şekilde şekillendireceğim. Şişli için birlikte güzel işlere imza atmak için buradayım.

Şişli’nin en büyük sorunu ‘otopark sorununu’ çözmek için en hızlı şekilde, mahalle mahalle projeler üreteceğiz. Çocuklarımızın daha kaliteli bir eğitime adım atabilmesi için öncelikle ‘kreş’ eksikliğini gidereceğiz. Öğrencilerimizin ‘yurt sorunu’ için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kadınlar için ‘sığınma evi’ projesini hayata geçirip, Belediye olarak her zaman yanlarında olacağız. Şişli Belediyesine ait, değeri milyonlarca doları bulan taşınmazların Şişli halkına iadesini sağlayacağız.”

Şişli’de “karanlık sokak” kalmayacağını ifade eden Sezgin ayrıca şunları da ekledi:

“Güven en önemli kriterimiz. Tüm iletişim kanallarını aktif kullanıp, Şişli halkının sorunlarına hızlıca çözüm üreteceğiz. LGS ve YGS sınavlarına hazırlanan öğrencilere destek vereceğiz. Şişli Belediyesi’nin kurumsal kimliğini güçlendirip, hakettiği saygıyı tekrar kazandırmak için çalışacağız. Sosyal ve kültürel çekim alanları için çeşitli çalışmalar yaparak herkesin yararlanacağı bir yapıya çevireceğiz. Kentsel dönüşüm projelerini kişisel rant projelerine döndürmeyeceğiz. Semt pazarlarımızda üreticiyle tüketiciyi buluşturacağız. Yeni evlenenlere eşya ve düğün masraflarına katkıda bulunacağız.”

Kaynak: TELE1