CHP’den Levent Gültekin’in iddiasına yalanlama

12 Temmuz 2023 Çarşamba

CHP, gazeteci Levent Gültekin’in Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili görüşmesine dair iddiasını yalanladı, “Diyalog tümüyle hayal ürünüdür” denildi.

Gazeteci Levent Gültekin, seçimler öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşadığını iddia ettiği diyalogları anlattı. CHP’den yalanlama geldi.

Medyascope’tan Ruşen Çakır’la ortak yayında konuşan Gültekin, “Kemal Bey kazanamayacağını bile bile bu seçimde aday oldu” dedi. Geçen yıl Nisan ayında Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söyleyen Gültekin, şunları söyledi:

“Bu laf bir yorum değil, bu bir bilgidir! Twitter’daki sohbetimde Kemal Bey ile yaptığım konuşmayı anlattım. Geçen yıl Nisan ayında. Gittim Kemal Bey’e “Ben bir kitap yazdım, akışa göre siz aday yapıyorlar 2023’te” dedim. Burada bir film var ve bu filmin sonunda siz aday oluyorsunuz ve seçimi kaybediyorsunuz dedim.

‘Nasıl yani?’ dedi… Sizi aday yapıyorlar deyip isimleri verdim Kemal Bey’e… ‘Ben buraya gazeteci olarak gelmedim. Senin evladın var benim yaşımda. Senin evladın olarak geldim buraya. Lütfen… Ülke için bu son bir şans, bu şansı heba etme’ dedim..

RTÜK sansürü devrede! TELE1’i karartma tarihi belli oldu

‘ÜLKE BİTTİ HİÇBİRİMİZİN KURTARMA ŞANSI YOK’

Kemal Bey bana ne dedi biliyor musun? ‘Ülke bitti, hiçbirimizin kurtarma şansı yok’ dedi. Ben de bunun üzerine ‘Kemal Bey ne diyorsun Allah’ını seversen? Böyle düşünüyorsan sen niye aday oluyorsun?’ dedim. ‘Levent gerçekten ülkeyi kurtaramayız’ dedi. ‘Kemal Bey o zaman aday olma. Lütfen!’ dedim, bana ‘Levent benim kendi adaylığımı engelleme şansım yok’ dedi.”

Ali Duran Topuz ‘iddianame’yi yazdı: Valla Merdan Yanardağ ucuz kurtarmış!

CHP: İDDİA EDİLEN DİYALOG TÜMÜYLE HAYAL ÜRÜNÜ

Cumhuriyet Halk Partisi İletişim Koordinatörlüğü’nden Gültekin’in iddialarına yalanlama geldi. Açıklamada şöyle denildi: “Yorumcu Levent Gültekin tarafından ifade edilen ve Sayin Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında yaşandığı iddia edilen diyalog tümüyle hayal ürünüdür. Cumhuriyet Halk Partisi’nde makam ya da adaylıkları dışarıdan belirleyecek bir güç yoktur. Uçurumun kenarında bir ülkeden, büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran kahramanların bugünkü temsilcileri, ülkemizi bugün düştüğü darboğazdan da çıkaracaktır.”

Erdoğan’dan ‘Avrupa Birliği’ yanıtı: Ağzın bal yesin!