CHP’den Küçükçekmece açıklaması

19 Kasım 2020 Perşembe

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Küçükçekmece’de bir çocuk parkının zeminine çizilen şekiller nedeniyle, Belediye Başkan Yardımcısı ile Park ve Bahçeler Müdürü’nün görevden alınmasına tepki gösterdi. Torun, “Attığınız bu çamur, vatanseverliği sorgulanamayacak belediye başkanımıza ve arkadaşlarına bulaşmaz” dedi.

CHP’li Torun ile TBMM İdare Amiri, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye destek ziyaretinde bulundu. Torun, Küçükçekmece’de çocuk parkının zeminine çizilen şekiller nedeniyle, Belediye Başkan Yardımcısı ile Park ve Bahçeler Müdürü’nün görevden alınmasına tepki gösterdi. Torun, ziyaret sırasında şu açıklamayı yaptı:

“PKK İLE MASAYA OTURANLAR FETÖ İLE KOL KOLA GFİRENLER TEK LAF SÖYLEYEMEZ”

“31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hizmetlerini itibarsızlaştırmak için bin dereden su getiren iktidar, şimdi de asılsız olduğunu kendilerinin de bildiği iddialarla İstanbul Küçükçekmece Belediyemiz üzerinde baskı kurmaya çalışıyor. Maalesef ilçemizdeki bir çocuk parkının zeminine çizilen şekillerden bile terör örgütü sembolü çıkarmaya çalışacak kadar aciz hale geldiler. Hiç kusura bakmayın: Attığınız bu çamur, vatanseverliği sorgulanamayacak belediye başkanımıza ve arkadaşlarına bulaşmaz. Hiç kimse savaş meydanlarında kurulan, Kuvayı Milliye ruhuyla bezenmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin adını terörle anamaz. Hele ki; terör örgütü PKK ile masaya oturan, FETÖ terör örgütüyle kol kola girenler, bize bu konuda tek laf söyleyemez.”

Benzer Haberler