CHP’den 23 Nisan çağrısı

20 Nisan 2022 Çarşamba

CHP’den 23 Nisan çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li tüm belediyelere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına ilişkin yazı gönderdi. Yazıda; bayramın coşkuyla kutlanacağını belirten Torun, yurttaşları belediyenin düzenleyeceği bayram etkinliklerine davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 23 Nisan için CHP’li belediyelere gönderdiği yazıda salgın nedeniyle geçtiğimiz yıllarda bayramın buruk geçtiğini ifade ederek kısıtlamaların kaldırılması ve koronavirüs salgının hafiflemesiyle birlikte bu yıl kutlamaların önünde engel bulunmadığını söyledi.

Torun’un 23 Nisan’a ilişkin açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Milli bayramlarımız, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirdiğimiz, ülkemizin bağımsızlık, demokrasi ve çağdaşlaşma mücadelesini yeniden hatırladığımız özel günlerdir. 23 Nisan 1920 tarihi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, ulusal egemenliğin hâkim kılındığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarihtir. Yine milli bayramlarımız, bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizi ve değerlerini gelecek nesillere aktarmaya da vesile olan günlerdir. 2020 ve 2021 yıllarında, Kovid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarımız maalesef buruk geçmiştir. Ancak bu yıl Covid-19 şartlarının hafiflemesi, kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte TBMM’nin açılışının 102’nci yıl dönümündeki kutlamaların önünde engel bulunmamaktadır.

248 BELEDİYE PROGRAM DÜZENLEYECEK

Ülkemizin dört bir yanındaki 248 belediyemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tarihi önemine uygun olarak, vatandaşlarımızın katılımıyla kutlanması için çeşitli program ve etkinlikler düzenlenecektir. Bu özel gün, halkımızla ve özellikle çocuklarımızla birlikte coşkuyla kutlanacaktır. CHP olarak tüm vatandaşlarımızı belediyelerimizin düzenleyeceği programlara katılmaya davet ediyoruz.”

23 Nisan Bayramı kutlamaları satranç turnuvası ile başladı

Benzer Haberler