CHP seçim startını Mersin’den veriyor: ‘Ankara duyacak’

4 Aralık 2021 Cumartesi

CHP seçim startını Mersin’den veriyor: ‘Ankara duyacak’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim mitinglerine Mersin’den başlıyor. Miting alanına sadece Türk Bayrağı, parti bayrağı ile girişe izin verilecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim mitinglerine bugün Mersin’den başlıyor. ‘Milletin sesi’ sloganıyla gerçekleştirilecek mitingde olası provokasyonlara karşı önlem alındı. Bu çerçevede miting alınana sadece Türk Bayrağı, parti bayrağı ile girişe izin verilecek.

Miting hazırlıklarını Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’e anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, şunları söyledi: “Bize ayırmış oldukları alanın kat ve kat fazlası bir katılım olacak. Çağrıyı sadece CHP’lilere yapmadık. Ekonomik krizden etkilenen, hayatı zorlaşan tüm kesimleri, AK Parti ve MHP’ye oy vermiş bütün yurttaşlarımızı davet ediyoruz. AKP bu ekonomik krizi, herkesin evinin bir parçası haline getirmeyi başardı. Herkes bundan etkileniyor. Tepkisini dışa vurmak istiyor. Bizde bu mitinglerle bir yandan o tepkinin dışa vurumunun ortaya çıkmasını, vatandaşın kendi sözünü kendinin söylemesini, bizim de ona sözcü olmamızı hedefledik. Bu nedenle mitingin adı da ‘Milletin Sesi’ mitingi.”

“ANKARA’DAN DUYULACAK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç da, şu değerlendirmeyi yaptı: “Devlet yönetilemiyor. Yönetilemediği için de kriz oluyor. Demokrasiler tıkandığı zaman seçime gidilerek aşılır o tıkanıklık. Nasıl ki damarlarda tıkanıklık olduğu zaman oraya anjiyo yapılır, arkasından stent takılır damar rahatlatılırsa, demokrasinin de rahatlaması için seçim gerekli. Seçim sandığının gelmesi için biz mitinge hazırız. Milletin sesini duyacaklar. Milletin Sesi Mersin’den çıkacak. Ama Ankara’ya kadar ses gelecek.”

Benzer Haberler