CHP PM'den Eren Erdem'e açlık grevi çağrısı - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

CHP PM’den Eren Erdem’e açlık grevi çağrısı

CHP PM’nin Eren Erdem bildirisini CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde okudu.

CHP’li Öztrak’ın okuduğu Eren Erdem bildirisi şöyle:

EREN ERDEM’E ÇAĞRI

EREN ERDEM TAM 219 GÜNDÜR, HAKSIZ, HUKUKSUZ VE ADALETSİZ BİR KARAR YÜZÜNDEN CEZAEVİNDE…

EREN ERDEM YASALARIN İŞLEMEDİĞİ, CEZA ADALET SİSTEMİNİN YASAYA VE HUKUKA DAYANMADIĞI YARGILAMA GÖRÜNTÜSÜYLE ÖZGÜRLÜĞÜ ELİNDEN ALINMIŞTIR.

ARKADAŞIMIZ, 25 ve 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİMİZ, PARTİ MECLİSİ ÜYEMİZ, GAZETECİ EREN ERDEM, İŞTE BU HAKSIZ, HUKUKSUZ VE ADALETSİZLİĞE KARŞI TEPKİSİNİ GÖSTERMEK VE ZULME KARŞI SUSMAMAK İÇİN TAM ALTI GÜN ÖNCE BEDENİNİ AÇLIĞA YATIRDI.

EREN ERDEM, ALTI GÜNDÜR SADECE SU VE ŞEKERLE BESLENİYOR. ADINA “ADALET ORUCU” DEDİĞİ EYLEMİYLE, TÜRKİYE’DE YAŞANAN TÜM HUKUKSUZLUKLARA KARŞI MÜCADELE EDİYOR.

BİZ CHP PM ÜYELERİ OLARAK, EREN ERDEM’E SESLENİYOR VE “HALKIMIZ BİR ÇIĞLIĞA DÖNÜŞEN SESİNİ DUYDU; DÖRT DUVAR ARASINA SIKIŞTIRILMAK İSTENEN ADALET ÖZLEMİNE ŞAHİT OLDU” DİYORUZ.

VE CHP PM ÜYELERİ OLARAK; SESİNE SES OLACAĞIMIZI, DAVANIN HER ADIMINI DÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA TAKİP EDECEĞİMİZİ İLAN EDİYOR, AÇLIK GREVİNİ SONLANDIRMANI İSTİYORUZ.

DEMOKRASİ İÇİN VERECEĞİMİZ MÜCADELEDE SANA VE SAĞLIKLI OLMANA AİLENİN VE BİZLERİN HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.
SESİNİ DÜNYA DUYDU EREN; ÇIĞLIĞIN SAĞIR KULAKLARIN PASINI SİLDİ…

ŞİMDİ ADALETİ DAHA YÜKSEK SESLE İSTEYEBİLMEMİZ İÇİN SENİN ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE HİÇ SUSMAYAN SESİNE İHTİYACIMIZ VAR… BİZİ O SESTEN MAHRUM ETMEYECEĞİNİ BİLİYORUZ…

Advertisement