CHP heyeti Erbil ve Kerkük’e gitti

5 Eylül 2021 Pazar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve beraberindeki heyet, bugün Erbil ve Kerkük’e gitti. Partiden yapılan açıklamaya göre, görüşmelerde; Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nın (OBİT) kurulmasının önemine değinilecek.

Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki bir heyet bugün Erbil ve Kerkük’e gidecek. Salıcı’ya; CHP Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken ile Enver Ömür Polat eşlik etti.

Heyet, Erbil’de; bölgesel yönetim yetkililerinin yanı sıra KDP, KYB, Goran Hareketi temsilcileri ve Yezidi İnanç Önderleri ile görüştü.

Partiden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Partimiz, Ortadoğu barışı ile ülkemizin bölgesel hak ve menfaatlerini önceleyen bir siyaset anlayışını benimsemektedir. Kuzey Irak’ta yapılacak görüşmelerde, bölge barışına katkı sunmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ‘Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’ (OBİT) kurulmasının önemine değinilecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi, komşularla diyalog kanallarımızın açık tutulmasının önemine inanarak, Ortadoğu’da suların durulması için Ana Muhalefet Partisi olarak büyük bir hassasiyet ve sorumlulukla üzerine düşen her türlü yapıcı katkıyı sunmaya devam edecektir.”

Girit’ten Kerkük’e Türkiye’ye ait olduklarını düşündükleri topraklar için dava açacaklar

 

Benzer Haberler