CHP depremzedeleri sandığa taşıyacak!

Yayın tarihi: 23 Mayıs 2023 Salı 4:12 pm - Güncelleme: 23 Mayıs 2023 Salı 4:12 pm

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen ve Ankara, Antalya, Aydın, İstanbul, İzmir, Mersin ve Muğla’da bulunan depremzede seçmenlerin, kayıtlarının bulunduğu yerlere taşınması için il başkanlıklarına genelge gönderdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için hazırlıkları devam ediyor. CHP buna göre; Ankara, Antalya, Aydın, İstanbul, İzmir, Mersin ve Muğla il başkanlıklarına, depremzede seçmenlerin seçmen kayıtlarının bulunduğu illere taşınması için genelge gönderdi.

Genelgede, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimde bu illerdeki depremzede seçmenlerin, kayıtlarının bulunduğu yerlere ücretsiz taşınması istendi.

Genelgeye göre, söz konusu illerde yaşayan seçmenler talepte bulunmaları halinde Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya götürülecek.

CHP’den göç eden depremzedeler için ‘sandık’ planı

Talepte bulunan kişilerin deprem bölgesi seçmeni olup olmadıkları da sorgulanacak. Taşıma işlemleriyle ilgili süreci Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yürütecek.