Cezayirli iş insanı Mohammed Mekki otomobilinde ölü bulundu

14 Ağustos 2020 Cuma

Antalya’da Cezayirli emlakçı Mohamed Mekki’nin cansız bedeni, otomobilinin bagajında bulundu. Cinayeti çözmek için geniş çaplı bir araştırma başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Mohammed Mekki’nin olay öncesi bağlantı kurduğu kişileri araştırmaya başladı.

Konyaaltı ilçesinde bir sitenin otoparkında park halinde bulunan 07 MA 8918 otomobilin bagaj kısmından dışarı akan kan ve gelen kokuyu fark eden yurttaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gelen polis ekipleri, otomobilin emlak zengini Cezayirli iş insanı Mohammed Mekki’yi ait olduğunu belirledi. Otomobilde inceleme yapan polis, bagajda Mekki’nin çarşafa sarılı cesedini buldu.

Hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle cansız bedenin parçalanmaya yüz tuttuğunu belirleyen polis, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla otomobili çekiciyle Antalya Emniyet Müdürlüğü otoparkına götürdü.

20’DEN FAZLA KESİCİ ALET YARASI

Burada Mekki’nin cansız bedeni üzerinde inceleme yapan polis, göğüs bölgesinde ve kollarında 20’nin üzerinde kesici alet izi olduğunu belirledi. Mekki’nin cesedi, incelenmek üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Cinayeti çözmek için geniş çaplı bir araştırma başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Mohammed Mekki’nin olay öncesi bağlantı kurduğu kişileri araştırmaya başladı.

İş insanı Mohammed Mekki’nin eşi Sarah Deramchi Mekki (31), erkek kardeşiyle birlikte cesedi teşhis için geldiği Antalya Adli Tıp Kurumu’nda konuştu. 4 yaşındaki kızıyla birlikte perişan olduklarını söyleyen Sarah Deramchi Mekki şöyle söyledi:

“Evimizi kiralaması için verdiğimiz sitenin işletmecisi E.A.’dan şüpheleniyorum. İfademde polise de söyledim. Eşim çok güzel bir insandı. Ailesi Cezayir’de. Cenazeyi Cezayir’e götüreceğiz.”

Benzer Haberler