Cezaevinden kaçıp eşini öldürdü… Kadının koruma talebi reddedilmiş!

20 Kasım 2019 Çarşamba

Cezaevinden kaçıp eşini öldürdü… Kadının koruma talebi reddedilmiş!

Hatay’da, açık cezaevinden firar edip tartıştığı eşini bıçakla öldürdüğü, komşusunu da yaraladığı ileri sürülen zanlı tutuklandı.

Cezaevinden firar eden Ahmet K. (47), merkez Antakya ilçesi Kışlasaray Mahallesi Ay Sokak’ta oturan eşi Sibel K’nin (41) yanına gitti.

Çift arasında henüz belirlenemeyen nedenle başlayan tartışma sırasında Ahmet K, bıçakla eşine saldırdı. Bunun üzerine kadının kaçarak yardım istediği komşusu H.D. çifti sakinleştirmeye çalıştı. H.D’yi elinden yaralayan Ahmet K, daha sonra eşini 3 yerinden bıçakladı.

Komşusu H.D. ile birlikte ambulansla bir özel hastaneye kaldırılan Sibel K, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerinden kaçan Ahmet K’yi Akevler Mahallesi’nde saklandığı evde yakaladı.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

KORUMA TALEBİ REDDEDİLMİŞ

Cezaevinden firar eden eşi tarafından öldürülen Sibel kaya ile ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Sibel Kaya’nın, boşanma aşamasındaki eşi Ahmet Kaya’nın kendisini tehdit ettiğini öne sürerek polis merkezine gittiği ve ‘koruma tedbir’ talebinde bulunduğu, ancak başvurunun mahkeme tarafından reddedildiği öğrenildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Boşanma aşamasındaki eşi Sibel K.’yı bıçaklayarak öldürdükten sonra polisin çalışmasıyla yakalanan Ahmet Kaya, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından cezaevine gönderildi. Ahmet Kaya’nın, 10 gün önce ‘sahte çek’ ve ‘dolanrıcılık’ suçlarından 800 gün hüküm giyip, cezaevine girdiği öğrenildi.

Benzer Haberler