Ceza kesilen sürücü minibüsü bırakıp gitti: Bu araç buradan gitmeyecek

2 Nisan 2021 Cuma

Maltepe’de koronavirüs denetimleri sırasında fazla yolcu aldığı gerekçesiyle ceza kesilen minibüsçü, aracını bırakarak uzaklaştı. Minibüs şoförü, polislere ise “Kaldıramıyorum bu yükü, bittim ben. Bu araç buradan gitmeyecek” diyerek isyan etti.

Kartal – Kadıköy minibüs hattı çalışan bir minibüs yeni tip koronavirüs tedbirleri denetimi sırasında Maltepe mevkiinde durduruldu. Minibüste kurallara göre olması gerekenden fazla yolcu çıktı. Sürücü Cihan Yavuz “Bu araç buradan gitmeyecek, çalışmayacağım. Bittim ben” diyerek araçtan indi.

Sürücü işlem yapılmak üzere polis aracına götürülürken “Neden kurallara uymuyorsun?” diyen polise, “Hangi kurallara uymuyorum?” dedi ve minibüsü bırakarak gitmek istedi. Yolcular ise araçtan inerek başka toplu taşıma araçlarına yöneldi.

“BU ARAÇ PARA KAZANMIYOR”

Cihan Yavuz, kolundan tutarak cezai işlemin yapılacağı aracın yanına götüren polise, “Bu araç para kazanmıyor, garaja çek. Ben artık çalışmıyorum” dedi.

Sürücüye, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’na göre 3 bin 150 lira ile fazla yolcu almaktan 144 lira cezai işlem uygulandı. İşlemlerin ardından sürücü olay yerinden ayrılırken, aracı ise çekici yardımı ile otoparka çekildi.

Benzer Haberler