Ceren Damar’ı suçlayan avukat Vahit Bıçak, Ankara Barosu’nun gündeminde

10 Haziran 2020 Çarşamba

Ceren Damar’ı suçlayan avukat Vahit Bıçak, Ankara Barosu’nun gündeminde

Ankara Barosu,  öğrencisi tarafından katledilen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i suçlayıcı ifadeler kullanan katil avukatı Vahit Bıçak hakkında başlatılan soruşturmaların 15 Haziran’dan sonra yönetim kurulu gündemine geleceğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görevli Ceren Damar Şenel’in katili Hasan İsmail Hikmet’in avukatlığını üstlenen Vahit Bıçak, yaptığı savunmalarla büyük tepki çekmişti.

Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail Hikmet’in tehdit içerikli konuşmalarına soruşturma

15 HAZİRAN SONRASI GÜNDEME GELECEK

Ankara Barosu öldürülen Ceren Damar’ı suçlayıcı ifadeler kullanan Vahit Bıçak hakkında soruşturma başlattı. Damar’ın ailesi de Vahit Bıçak hakkında Ankara Barosu’na şikayette bulundu.

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, Avukat Vahit Bıçak’la ilgili Ankara Barosu’nun başlattığı iki farklı soruşturma olduğunu belirterek, “Mart ayından beri yaşadığımız bir pandemi süreci var. Haliyle yönetimin toplanarak karar alması konusunda sıkıntılı bir süreç yaşadık. Artık sürecin biraz daha normalleştiği günleri yaşıyoruz. Haliyle bu yöndeki soruşturmayı devam ettireceğiz. Ailenin yaptığı şikayet henüz bizi önümüze gelmedi. Geldiği taktirde o da aynı şekilde değerlendirilmeye alınacaktır. Bu soruşturmanın, 15 Haziran’dan sonraki süreçte yönetim kurulu gündemine geleceğini söyleyebilirim” dedi.

Avukatın bel altı savunmaları fayda etmedi… Ceren Damar davasında ağırlaştırılmış müebbet

Benzer Haberler