Cengiz’den ’47 milyon dolarlık jet’e yalanlama: İspatlayana uçağı hibe ederim

11 Aralık 2020 Cuma

Cengiz’den ’47 milyon dolarlık jet’e yalanlama: İspatlayana uçağı hibe ederim

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, 47 milyon dolara jet uçağı satın aldığına yönelik haberleri yalanlayarak, “Eğer bugün böyle bir uçağım varsa, böyle bir sipariş verdimse, bunu ispatlayana bu uçağı hibe etmeye hazırım” açıklamasını yaptı.

Fransız Dassault tarafından geliştirilen ‘Falcon 6X’ jetini 47 milyon dolara satın aldığı öne sürülen Cengiz Holding’in patronu Mehmet Cengiz, iddiaları yalanladı.

Odatv’ye konuşan Cengiz, 7 yıl önce söz konusu şirkete uçak almak için başvuru yaptığını söyledi. Uçağını satın aldığını belirten Cengiz, ancak testlerde başarısız olduğu için iade ettiğini ifade etti.

Cengiz, “Eğer bugün böyle bir uçağım varsa, böyle bir sipariş verdimse, bunu ispatlayana bu uçağı hibe etmeye hazırım. Birileri benimle uğraşıyor, lütfen doğru haberler yapın” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Cengiz Holding’in patronu Mehmet Cengiz’in uçak aldığı iddia edilmişti. İddiaya göre, Fransız Dassault şirketi, iş jeti projesi olan 6X’i dünyaya tanıtmış, ardından da bu uçağın ilk siparişini Türkiye’den Mehmet Cengiz vermişti.

Benzer Haberler