Cemil Tugay kararı sonrası Özgür Özel’den ilk açıklama: 15 gündür özellikle İzmir’e çalıştım

Yayın tarihi: 30 Ocak 2024 Salı 10:51 am - Güncelleme: 30 Ocak 2024 Salı 10:52 am

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu. Tugay kararı sonrası ilk kez konuşan Özgür Özel, “Listenin tamamını bizzat çalıştım, 15 gündür özellikle İzmir’e çalıştım” dedi.

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin aday belirleme mesaisi de hız kazandı. CHP’de Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu. İzmir yarışında nihai kararın açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel ilk kez konuştu.

Tugay’ın adaylaşmasının ardından Özel’in açıklamasını Halk TV’de İsmail Küçükkaya aktardı. Özel’in açıklamaları şöyle oldu:

“İzmir ve ilçelerindeki belediye başkan adayların yaş ortalaması 62’ydi 46’ya indi. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. 9 ilçede kadın adayımız var, bunu da çok önemsiyorum. Karşıyaka’ya çok uzun zaman sonra ilk kez bir Karşıyakalı aday koyduk.

Listenin tamamını bizzat çalıştım, 15 gündür özellikle İzmir’e çalıştım. Dün aralıksız 22 saat İzmir konusunu değerlendirdim. Birçok dengeyi gözettik. Ağrılı, Elazığlı, Tuncelili, Ereğlili başkanlar var.

İzmir’e o kadar çok önem verdik ki listenin tamamını bizzat çalıştım. Karşıyaka adayımızın dedesi Karşıyaka Spor Kulübünü kuran isimlerden.”

özgür özel

Tugay kararı sonrası ilk kez konuşan Özgür Özel, “Listenin tamamını bizzat çalıştım, 15 gündür özellikle İzmir’e çalıştım” dedi.

CHP İzmir adayı Cemil Tugay, Eren Erdem’in ‘Cengiz inşaat’ iddialarına cevap verdi

 

Kaynak: TELE1