Cemal Enginyurt: Fatih Terim tefecilikten içeri alınmalı

30 Kasım 2023 Perşembe

Demokrat Partili Cemal Enginyurt, Seçil Erzan’ın yargılandığı fon dolandırıcılığı için “Tefeciliktir vergi kaçırdılar” dedi, “Fatih Terim tefecilikten içeri alınmalı” çıkışında bulundu.

Seçil Erzan ile beş sanığın yargılandığı ‘Fatih Terim Fonu’ dolandırıcılığı gündemdeki yerini korurken, TELE1 canlı yayınında Zeynel Lüle’nin sunduğu ‘Habere Doğru’ programına konuk olan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fon için “Tefeciliktir vergi kaçırdılar” diyen Enginyurt “MASAK, Maliye Bakanlığı, tefecilerle uğraşan Ali Yerlikaya neredesin? Adam 500 bin dolara bir buçuk milyon dolar almış. Bunun vergisi nerede, bu tefecilik değil mi?” ifadelerini kullandı.

Tefecilerin Seçil Erzan’ı boş araziye götürüp tehdit ettiği görüntüler ortaya çıktı

Enginyurt’un açıklamaları şöyle:

‘MASAK, MALİYE BAKANLIĞI, ALİ YERLİKAYA NERDESİN?’

“Yatıyoruz, kalkıyoruz Fatih Terim Fonu, Dilan Polat. Ya sahtekarlığa tamahkar bir olmuşsa bize ne ya? Millet aç ya! Embesil parasını kaybetmiş; ben demiyorum ha RTÜK, Denizbank diyor. ‘Orta seviyede aklı olanın bile parasını vermeyeceği bir yere parasını vermişse ben ne yapayım’ diyor.  Yani bunlar akılsız diyor. Beni rahmetli babam ‘Sahtekarla tamahkar birbirini tez bulur’ derdi. Biz bunu tartışıyoruz ama tartışılacak şey değil bu Zeynel Abi. Tartışılacak şey 56 milyon doların vergisini mi verdi bu sahtekarlar? Bu bir tefeciliktir. Yüzde 257 faizi yazmış kadın ‘Sana bu faizi vereceğim’ diyor. Bugün okudum. Çorlu Belediye Meclis üyeliği yapmış bir adam ismini vermeyeceğim ‘500 bin dolar verdim bir buçuk milyon dolar aldım. Benim alacağım vereceğim yok, bu davaya beni katmayın’ diyor. MASAK, Maliye Bakanlığı, tefecilerle uğraşan Ali Yerlikaya neredesin? Adam 500 bin dolara bir buçuk milyon dolar almış. Bunun vergisi nerede, bu tefecilik değil mi?

AKP’li meclis üyesi Seçil Erzan’ın yasak aşkı iddiası

‘FATİH TERİM TEFECİLİKTEN İÇERİ ALINMALI’

Fatih Terim tefecilikten içeri alınmalı ya; tefecilik yapmıştır. 3 milyon dolar parasını kurtarmış… Kim diyor Arda Turan, Seçil Erzan’la konuşmasında söylüyor değil mi? ‘Fatih Terim bu işten karlı çıktı’ diyor; o zaman devlet neredesin? Fatih Terim’i dışa atılmış, birileri koruyor.

‘SÜLEYMAN SOYLU DA SORUŞTURULMALI’

Bu kadın belli ödeme yapmış bunlara; bu tefeciliktir. Ali Yerlikaya, Mehmet Şimşek bu tefeciliktir, vergi ödemediler vergi kaçırdılar.  Ama biz yeşil mi sarı mı? Ya Dilan’ın arkasında kim var? Paraları aktaran kim? Dilan Polat ‘Süleyman Soylu işimi üç saatte çözdü’ diyor. Süleyman Soylu da derhal bu konuda soruşturulmalı.”