CAS’tan kilolu futbolculara kötü haber

Yayın tarihi: 18 Ocak 2024 Perşembe 9:01 pm - Güncelleme: 18 Ocak 2024 Perşembe 9:01 pm

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), fazla kiloları bulunan futbolcularla ilgili emsal bir karar verdi. CAS, fazla kilolarını veremediği gerekçesiyle sözleşmesini 2021 yılında tek taraflı feshettiği Fransız futbolcu Joris Gnagnon’a karşı İspanyol ekip Sevilla’yı haklı buldu.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), yeşil sahalarda fazla kilolarını veremeyen futbolcularla ilgili emsal niteliğinde bir karar aldı.

Sevilla Kulübünden yapılan açıklamada, “CAS, oyuncu Joris Gnagnon’un uygun kilo ve kondisyon seviyelerini koruyamadığı gerekçesiyle sözleşmesinin feshedilmesinin haklı olduğuna hükmetti. Mahkemenin kararı, kulübün hukuka uygun davrandığı ve bunun haksız bir ihraç vakası olmadığı yönündedir.” denildi.

Açıklamada, “Oyuncunun, tahkim ücretini ödemesinin yanı sıra kulübün yasal masraflarının bir kısmını da üstlenmesine karar verildi. Bu sonuç aynı zamanda Avrupa’daki diğer kulüplerin de şu ana kadar çözülmesi daha zor görünen benzer durumlarla başa çıkmada sahip oldukları konuma fayda sağlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

27 yaşındaki Fransız futbolcu, en son Ocak 2022’de ülkesinde Saint-Etienne’e transfer olmuş ve 4 ay sonra kilo sorunları nedeniyle orada da tutunamamıştı. Gnagnon, Haziran 2022’den beri kulüpsüz durumda bulunuyor.

Sevilla, Joris Gnagnon, cas

Joris Gnagnon

Galatasaray’da Ndombele Okan Buruk’u kızdırdı! Otele hamburger siparişi vermiş

 

Kaynak: TELE1