Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Canlı yayında ‘Kılıçdaroğlu asılmalı’ demişti! Akit TV muhabiri hakkında yakalama kararı

Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi, canlı yayında, “Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen Akit TV muhabiri Mehmet Özmen hakkında yakalama kararı çıkardı.

Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi, canlı yayında, “Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen eski Akit TV muhabiri Mehmet Özmen hakkında duruşmaya gelmediği gerekçesiyle yakalama kararı çıkardı.

Mehmet Özmen, yayında Ulucanlar Cezaevinde yanındaki idam sehpasını göstererek “PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum” demişti.

Bu açıklamalardan sonra RTÜK yayınla ilgili inceleme başlatmış, Akit TV, Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen’i işten çıkarmıştı.

 

İşte video haber: 

Kılıçdaroğlu’na idam isteyen Akit Tv muhabirine soruşturma

Ne oluştu?

Akit TV, canlı yayında “Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen Ankara Haber Müdürleri Mehmet Özmen’in sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Özmen’in sözlerinin kurumun görüşü olmadığı belirtilen açıklamada, “Akit TV’de canlı yayında da olsa, kastı aşan böyle bir cümlenin sarf edilmesinden üzüntülüyüz. İlgili arkadaşımıza gereken yaptırımın uygulanacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz” denildi.

Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen, Ulucanlar Cezaevi’nde, dün yaptığı canlı yayında “Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum” demişti.