Canlı yayında çenesine silah dayadı! Polisi gören YouTuber arabasıyla kaçtı

20 Ekim 2023 Cuma

Konya’da 31 yaşındaki Youtuber Kadir Akman, canlı yayında başına tabanca dayadı. İzleyiciler, canına kıyma şüphesiyle durumu polise bildirdi. İhbar üzerine Akman’ın evine Özel harekat ekipleri sevk edildi. Akman, elindeki tabancayla kapalı otoparktaki otomobiline binerek olay yerinden kaçtı.

Konya’da Youtube içerikleri hazırlayan ve kendi kanalında yayınlayan Kadir Akman, canlı yayında başına tabanca dayayıp intihara kalkıştı.

Takipçilerinin ihbarı üzerine eve polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Akman’ın evine gelen ekiplere kapıyı açmaması üzerine özel harekat ekiplerinden yardım istendi. Özel harekat timi, kapalı otoparktan girip, Akman’ın dairesinin bulunduğu kata çıkıp, hazırda bekledi. Müzakereci olarak görev yapan bir polis memuru da kapıyı açmayan Akman’ı ikna etmeye çalıştı.

Bir taraftan canlı yayınını sürdüren ve elindeki tabancayı bırakmayan Akman, saat 13.30 sıralarında müzakereciye, “Beni bırakın arabama gideceğim. Size ateş etmeyeceğim. Kimseye zarar vermeyeceğim” dedi.

Bunun üzerine Kadir Akman kapalı otoparktaki otomobiline binerek kaçtı. Akman, kaçarken başka araçlara da çarptı. Özel harekat polisleri de Akman’ın otomobilinin lastiklerine ateş açıp, 3’ünü patlattı. Ancak Akman, bölgeden hızla ulaştı.

OTOMOBİLİNİ TERK EDİP KAÇMIŞ

Bölgede yapılan aramada, Akman’ın otomobili yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bir apartmanın bahçesinde terk edilmiş olarak bulundu. Bölgeyi abluka altına alan özel harekat polisleri, Akman’a ulaşamadı. Otomobilin yanında bulunan bir çanta da bomba imha ekipleri tarafından patlatıldı. Çantadan kıyafetler çıktı.

Polis, psikolojik sorunları olduğu ileri Akman’ı yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

YouTube reklam engellemeye savaş açtı! Üç videodan sonra kısıtlama gelecek