Canan Karatay: Yulaf at yemeğidir, sakın yemeyin

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2022 Cuma 12:05 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2022 Cuma 1:38 pm

Beslenme önerileri ile ilgili tavsiyeleriyle dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay son yaptığı açıklamada yulaf için , “At yemeği, sakın yemeyin” yorumunda bulundu.

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir YouTube programında yine dikkat çeken ve tartışma yaratan açıklamalarda bulundu. Canan Karatay, kilo vermek isteyenlerin favorisi yulaf hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yulafın insan yiyeceği olmadığını ve faydadan çok zararı olduğunu söyleyen Karatay, yulafın at yiyeceği olduğunu söyledi.

Midyeye sıcak bakmadığını belirten Canan Karatay, “Hazır satılanlara karşıyım” dedi.

“MİDYELERDE HAZIR SATILANLARA KARŞIYIM”

Canan Karatay, midyelerde kullanılan pirince güvenmediğini belirterek “İçine ne konulduğunu bilmiyorum, hazır satılanlara karşıyım. Sahillerde satılanlara dikkat edin” dedi. Karatay çiğ köfte içinse,  “Çiğ köfte sağlıklı et ve yerel bulgurdan olmalı. Dışarıda satılanlarda hangi bulguru kullandıklarını bilmiyoruz. Doğal olanı tercih edin. Evde yapıp yiyebilirsiniz, kilo alıyorum diye korkmayın” şeklinde yorum yaptı.

Canan Karatay kahvede tercihini Türk kahvesinden yana kullanıyor. Üstelik Türk kahvesinde şekere de karşı. Kahvenin önemli bir antioksidan olduğunu belirten Karatay, bitkilerini de telveyle beslediğini açıkladı. Karatay, “Kahvelerde süt tozu ve şuruplardan kaçınalım. Tatlandırıcılardan uzak duralım” uyarısında bulundu.

Canan Karatay’a AYM’den ‘hak ihlali’ kararı