Canan Kaftancıoğlu: Tanıştırayım Ada

5 Eylül 2020 Cumartesi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, MİT Kanunu’na muhalefet ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Murat Ağırel’in kızıyla birlikte çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, “Babaları hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunan sayısız çocuktan sadece biri… Bütün çocuklar gibi Ada’da babasına sarılacağı günü heyecan ve umutla bekliyor” diye yazdı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından Silivri Cezavi’nde tutuklu bulunan gazeteci Murat Ağırel’in kızıyla birlikte çektirdiği bir fotoğrafı paylaştı.

“Tanıştırayım Ada… Babaları hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunan sayısız çocuktan sadece biri…” diye yazan Kaftancıoğlu, “Bütün çocuklar gibi Ada’da babası Murat Ağırel’e sarılacağı günü heyecan ve umutla bekliyor. Çocukların hayatlarından çalıyor olmanın yürek sızısını da hepimize miras bırakarak” ifadesini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya’da, “birkaç tane asker”in şehit düştüğünü açıklamasının ardından, bölgede hayatını kaybeden devlet görevlilerine ilişkin haber ve iddialar kamuoyuna yansımaya başlamıştı.

Yeniçağ, gelişmeleri haberleştirmiş, daha sonra da haberini yayından kaldırmıştı. Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, cuma günü savcılığın çağırması üzerine ifade vermeye gitmiş ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Ağırel çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış daha sonra tutuklanmıştı.

Benzer Haberler