Cami çıkışı Ekrem İmamoğlu’na yapılan provokasyona halk böyle cevap verdi

31 Mayıs 2019 Cuma

İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugünkü seçim turuna Bahçelievler Zafer Mahallesi’ndeki semt pazarında başladı. Cuma namazı çıkışı Ekrem İmamoğlu’na provokasyona yapılmaya çalışıldı. Halk Ekrem İmamoğlu’na provokasyon yapmaya çalışan bir grup gericiye ‘Ekrem Başkan’ tezahüratlarıyla cevap verdi.

 

Vatandaşların ve pazarcı esnafının yoğun ilgi gösterdiği İmamoğlu, cep telefonlarından canlı yayın yapan yurttaşların yakınlarıyla da konuşma fırsatı buldu. Pazar ziyaretinde her zaman olduğu gibi, İmamoğlu ve vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı.


Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını pazar yakınındaki Yenibosna Merkez Camii’nde kıldı. İmamoğlu’nun camiden ayrılışı sırasında bir kişi, ”Kahrolsun PKK” diye bağırdı. Provokatör polis tarafından gözaltına alındı. Cami önünde İmamoğlu’nu bekleyen yüzlerce vatandaş, ”Ekrem Başkan” tezahüratıyla seçilmiş İBB Başkanı’na destek vererek, provokatörü yuhaladı.

VATANDAŞ’TAN İMAMOĞLU’NA: SANA HEP DUA EDİYORUM

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugünkü seçim turuna Bahçelievler Zafer Mahallesi’ndeki semt pazarını ziyaret ederek başladı. Pazarda, üzerlerinde, ”Her şey çok güzel olacak” ve ”İmamoğlu varsa umut var” yazılı bez torbalar dağıtıldı. Pazar girişinde alkışlarla karşılanan İmamoğlu, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Bir pazarcı esnafı, İmamoğlu’nun, ”Bereketli olsun” sözlerine, ”Sen geldin pazara bereket geldi” şeklinde karşılık verdi. Bu sırada yaşlı bir kadın vatandaş ”Çok üzülüyorum. Sana hep dua ediyorum” dedi ve İmamoğlu’na sarılarak ağladı. İmamoğlu, vatandaşı, ”Senin duan kabul olur” sözleriyle teskin etti. Başka bir yaşlı kadın vatandaş da kalabalık arasındaki İmamoğlu’na, ”Alooo İmamoğlu sen misin” diyerek seslendi. İmamoğlu, ”Ben de Rizeliyim” diyen yaşlı kadına, ”Dua et bana” karşılığını verdi. İmamoğlu’nun bu sözlerine yaşlı kadının yanıtı, ”Hem de nasıl dua ediyorum” oldu.

Benzer Haberler