Çalışma şartları Apple’a eleman kaybettiriyor

20 Mayıs 2022 Cuma

Bu ayın başlarında, Apple’ın makine öğrenimi direktörü Ian Goodfellow, yüz yüze çalışma politikasıyla anlaşmazlığı nedeniyle şirketten ayrılmıştı. Goodfellow, şimdi Apple’a katılmadan önce çalıştığı şirket olan Google’a geri dönüyor .

Goodfellow‘un Google’ın yapay zekaya odaklanan bölümü DeepMind’da bir pozisyonu kabul etmeyi kabul ettiğini duydu. Ancak şirket henüz işe alımı onaylamadı. Ancak bu, Goodfellow‘un Google ile ilk çalışması değil.

 

2019 yılında Apple tarafından işe alınmadan önce mühendis, makine öğrenimi ve yapay zeka projelerinden sorumlu olduğu Google için çalıştı. “Deepfakes” de dahil olmak üzere medya içeriği oluşturmak için kullanılan bir teknoloji olan “genel hasım ağlarının veya GAN’ların babası” olarak biliniyordu.

Çalışma şartları

Cupertino’da üç yıl çalıştıktan sonra Goodfellow, Apple‘dan ayrılmaya karar verdi. Goodfellow, ekibine gönderdiği bir notta, Apple‘ın çoğunlukla evden çalışmaya karşı olan politikalarına atıfta bulunarak, “ekibim için daha fazla esnekliğin en iyi politika olacağına” şiddetle inandığını yazdı.

 

Apple çalışanlarının bir kısmı geçen ay yüz yüze çalışmaya geri dönmeye başladı ve tüm çalışanlar 23 Mayıs‘tan itibaren haftada üç kez ofise gitmek zorunda kalacak. Ancak bir grup çalışan, şirketi  uzaktan çalışma konusunda esnek olmadığı için eleştirmişti. Google ise çalışanlarının esnek çalışma koşullarında çalışmasına izin veriyor.

Geçtiğimiz yıl da, birden fazla Apple yöneticisi de Apple‘ın ofise dönüş politikası nedeniyle şirketten ayrılmıştı.

Black Mirror hayranlarına müjde! Yeni sezon yolda

Benzer Haberler