Çalışanların yüzde 97’si evden çalışmak istiyor

12 Şubat 2022 Cumartesi

Online iletişim araçları konusunda bireylerin ve şirketlerin işlerini kolaylaştıran yapay zeka destekli çözümlerle toplantı, etkinlik ve eğitimlerin daha verimli olmasını sağlanıyor. Evden çalışmak artık çok daha kolay.

Uzaktan çalışmaya daha çok pandeminin etkisiyle başlamış olsalar da çalışanların büyük çoğunluğu çalışma düzenlerindeki bu değişimden memnun. Buffer tarafından gerçekleştirilen “Uzaktan Çalışma Durumu” araştırmasına göre, çalışanların yüzde 97’si yarı zamanlı veya tam zamanlı olsun, uzaktan ya da evden çalışmaya devam etmek istiyor. 2 bin 300’ten fazla çalışandan görüş alınan araştırmaya göre, katılımcıların 46’sı şirketlerinin uzaktan çalışmayı kalıcı hale getireceğini düşünüyor.

Evden çalışmak

Çalışanların yüzde 41’ine göre en büyük değişim iletişimde

Uzaktan çalışanların yüzde 41’ine göre, işlerindeki en belirgin değişiklik iletişim süreçlerinde yaşandı. Katılımcıların yüzde 52’si uzaktan çalışmaya geçiş sonrasında pandemi öncesine göre daha fazla toplantı yaptığını söylüyor. Yüz yüze toplantıların yerini online toplantılara bırakmasıyla şirketler iletişimde devamlılığı sağlamak için yenilikçi çözümlere yöneliyor.

Toplantı trafiği yüzde 52 arttı

Online toplantılar iş hayatının değişmez bir parçası haline geldi. Çalışanların yüzde 52’si pandemi öncesine göre daha fazla toplantı yapıyor.

Uzaktan muayene dönemi başlıyor!

Benzer Haberler